15048 görüntülenme 11 Ocak 2018
ERDAL SARIZEYBEK: Sevr’de yapamadıklarını şimdi yapmak istiyorlar”

 Emekli Albay ve yazar Erdal Sarızeybek, Türkiye’de iktidar olan AKP Hükümeti’nin anayasayı çiğneyen uygulamalarını, demokrasi adı ile toplumların birbirinde ayrıştırılmasını ve Büyük Ortadoğu Projesi’nin geçmişte Asala bugün ise PKK terörü ile Türkiye ayağında planlanan senaryoları aktardı. 

Erdal Sarızeybek;

"BOP TÜRKİYE'YE TEHDİT"

 ” Büyük ortadoğu projesi adı verilen aslında Küçük Ortadoğu Projesi’nin hedefi zengin Yer altı kaynakları olan Hazar Bölgesinde hakimiyet kurmak. ABD dışardan İsrail ise içerden Hazar Bölgesini kuşatarak hem bu zengin kaynaklara sahip olamak hem de Türkiye’nin Asya ile bağını koparmak istiyor. Bu Bölgede Türkiye’nin bağı olan Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Tacikistan gibi Türk Devletleri var. Türkiye bu Türk devletleri ile bu bölgede büyük bir güç olabilir, bunu engellemek istiyorlar."

"ABD KUŞATIYOR"

" ABD, Libya, Mısır, Suriye, ürdün, Pakistan, Afganistan ile dışardan bu bölgeyi kuşatıyor. İsrail ise ürdünden bir parça, Suriyeden bir parça, Doğu Anadolu ve Kürdistan’dan bir parça ile Karadeniz’e açılacak. Nihai amaç bu. Bu şekilde bizi kuşatıyorlar. Kürdistan’ın sürekli gündeme gelmesi bu yüzden. 

"100 YILLIK SİNSİ PROJE"

100 yıl önce Sevr’de alamadıklarını şimdi almak istiyorlar. Geçmişte Asala diye bir terörist örgüt kurdular, diplomatlarımızı öldürdüler, Ermeni sorunu dediler şimdi Kürt sorunu, Kürdistan diye PKK eli ile bu bölgede topraklarımızı alıp, bizi bölüp parçalayıp Hazar’daki amaçlarına ulaşmak istiyorlar. 

Ben bunu Büyük Ortadoğu projesi değil Küçük Ortadoğu Projesi diyorum. Hani büyük devlet mi kalıyor ortada hepsini karıştırıp, bölüyorlar” dedi.

Kaynak: Ulusal kanal

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ