SON DAKİKA
Tümü

Ekonomi

Anasayfa / Ekonomi / 100 İŞÇİ DİREKTEN DÖNDÜ!..

100 İŞÇİ DİREKTEN DÖNDÜ!..

30 Nisan 2019 / Salı 19:43
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı öncesinde TOBB Başkanlığı'nın 100 kadar işçiyi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı öncesinde TOBB Başkanlığı’nın 100 kadar işçiyi işten çıkarmaya hazırlandığını söyleyerek, SÖZCÜ aracılığıyla “yapmayın” çağrısında bulunmuştu.

Haberin yayınlanmasının hemen ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun daha önce kendilerine 30 Nisan aracılığıyla işten çıkarılacakları bildirilen tüm personeli toplayarak, “işten çıkarma olmayacak” güvencesi verdiği ortaya çıktı. CHP’li Gürsel Tekin, işten çıkarılacakları kendilerine tebliğ edilmiş olan işçilerin, ağlayarak kendisine telefon ettiklerini ve teşekkür ettiklerini söyledi.

TOBB BAŞKANI’NA TEŞEKKÜR

Tekin, kendisinin de TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na, işçilere verdiği “işten çıkarma olmayacak” güvencesi nedeniyle teşekkür ettiğini belirterek, “İşçi bayramının hemen öncesinde, üstelik gün geçtikçe derinleşen ekonomik krizde, TOBB Başkanı’nın daha önce işten çıkarılacaklarıı tebliğ edilen işçilere bizzat güvence vermesi sevindirici bir olaydır. Böylesine üzücü bir tasarruftan döndükleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Tekin, sabah saatlerinde TOBB’un 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’ndan sadece saatler önce bünyesinde çalışan 100 işçiyi çıkarma kararına sert tepki göstermiş, TOBB Başkanı’na sozcu.com.tr aracılığıyla, “işten çıkarmaları durdurun” çağrısı yapmıştı.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER