SON DAKİKA
Tümü

Ekonomi

Anasayfa / Ekonomi / 1200 Mağaza ‘Riskli’

1200 Mağaza ‘Riskli’

12 Haziran 2020 / Cuma 20:32
Zara, zarar..

Bünyesinde ünlü hazır giyim şirketlerini barındıran tekstil devi İnditex, 2021’e kadar 1200’den fazla küçük mağazasını kapatacağını duyurdu.Bünyesinde Zara, Massimo Dutti, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho gibi ünlü giyim markalarını barındıran İnditex, korona virüsün etkisiyle tarihinde ilk kez zarar açıklamasının ardından 1200’den fazla küçük mağazasını kapatma kararı aldı.

İLK KEZ ZARAR AÇIKLADI
Tekstil devi, 1 Şubat ile 30 Nisan’ı kapsayan ilk çeyrekte 409 milyon avro ile tarihindeki ilk zararını açıkladı. İnditex’in satışlarının salgın nedeniyle yüzde 44 düştüğü belirtildi. Şirket, geçtiğimiz yıl ise aynı dönemde 734 milyon avro kar elde etmişti.

İNTERNET ÜZERİNDEN TİCARET
İnditex, internet satışlarında ise yüzde 50 artış kaydedildiğini açıkladı. Önümüzdeki 3 yıl içinde ise 1 milyar avroluk yatırımla e-ticareti ikiye katlamayı planladıklarını açıkladı. Mağazaların teknolojik alt yapıları için ise 1,7 milyar avro harcayacak. İnditex’in CEO’su Pablo Isla, dünyanın dört bir yanından online erişimle günün her saatinde müşterilerine ulaşmayı, kesintisiz hizmet sunmayı hedefliyor.

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler: , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER