SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ’29 BÜYÜKŞEHİRDE İTTİFAK GELİYOR’

’29 BÜYÜKŞEHİRDE İTTİFAK GELİYOR’

10 Ekim 2018 / Çarşamba 18:13
Bahçeli...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti ile ikinci ittifak görüşmesinin perşembe günü yapılacağını belirtti. Bahçeli yerel seçimlerde İstanbul’da aday çıkarmayacaklarını hatırlatarak, “Geri kalan 29 büyükşehirde ittifak zemini arayacağız” dedi.

‘İSTANBUL ADAYIMIZ YOK’

Global TV’ye açıklama yapan Bahçeli, “Biz İstanbul’da aday çıkarmayacağımızı daha önce deklare etmiştik. Geri kalan 29 büyükşehirde ittifak zemini arayacağız ama formül nasıl olacak, o konu görüşmelerin ardından netlik kazanır” diye konuştu. İttifakın şekli konusunda görüş alışverişinde bulunulacağını söyleyen Bahçeli, “Bu bilgilerin ardından eğer Sayın Cumhurbaşkanı bizimle görüşmek isterse, kendileriyle buluşacağız” dedi.

YENİ İTTİFAK MODELİ: ‘SİYASİ KOMBİN’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ittifak konusunda dün yaptığı açıklamada da “İttifakta siyasi kombin modelini hayata geçebiliriz. Yasal zemin olmadığından konuşarak siyasi kombin yapabiliriz.” ifadelerini kullandı.

TDK’DA KARŞILIĞI YOK

Bahçeli’nin bu açıklaması sonrasında “siyasi kombin ne anlama geliyor” sorusu sorulmaya başlandı. Bahçeli’nin “kombin” kelimesi Türk Dil Kurumu’nun internet sayfasında aratıldığında “böyle bir sonuç bulunamadı” mesajı ekrana geliyor. İnternet üzerinde yapılan aramalarda “siyasi kombin” kelimesi ile ilgili herhangi bir sonuca ulaşılamıyor.

Kaynak: Ajanslar

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER