SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / 33 M’a damada… 370 milyona belediyeye… İSTANBUL SALLANIYOR!..

33 M’a damada… 370 milyona belediyeye… İSTANBUL SALLANIYOR!..

1 Mayıs 2019 / Çarşamba 19:37
Kadir Topbaş’ın damadıyla ortak iş yapan Metal Yapı Konut,

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin İBB eski başkanı Kadir Topbaş dönemindeki arsa satışlarını hatırlatarak, “İBB Başkanı Topbaş’ın damadının ortak olduğu şirkete Fatih’te bir arsa 33 milyon liraya satıldı. Sonra İBB bu arsayı 370 milyon verip satın aldı” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Twitter’dan görevdeyken Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından istifa ettirilen İstanbul Büyükşehir Belediye eski başkanı Kadir Topbaş dönemindeki arsa satışlarını hatırlattı.

33 MİLYONA ALDILAR 370 MİLYONA SATTILAR

Tekin paylaşımında, “İşsizlik oranının %14,7, çalışanların da üçte birinin kayıtsız olduğu ülkede ne oldu biliyor musunuz? Önce İBB Başkanı Topbaş’ın damadının ortak olduğu şirkete Fatih’te bir arsa 33 milyon liraya satıldı. Sonra İBB bu arsayı 370 milyon verip satın aldı.” ifadeleriyle Kadir Topbaş’a tepki gösterdi. Gürsel Tekin’in açıklamasının tamamı şu şekilde:

‘33 MİLYONLUK ARSAYI İBB 370 MİLYON VERİP SATIN ALDI’
“İşsizlik oranının %14,7, çalışanların da üçte birinin kayıtsız olduğu ülkede ne oldu biliyor musunuz? Önce İBB Başkanı Topbaş’ın damadının ortak olduğu şirkete Fatih’te bir arsa 33 milyon liraya satıldı. Sonra İBB bu arsayı 370 milyon verip satın aldı.”

‘ARSAYI 370 MİLYON LİRAYA İBB’YE SATTI’
“Kadir Topbaş’ın damadıyla ortak iş yapan Metal Yapı Konut, Fatih’te 33 milyon liraya arsa satın aldı. İBB, 2014’te arazinin imar planını değiştirip deprem toplanma alanına inşaat izni verdi. Şirket, 2016’da arsayı 370 milyon liraya İBB’ye sattı.

‘MESELE BUDUR’
“Bu seçimlere itiraz yaygarasının, habire suyu bulandırmaya çalışmalarının nedeni budur. 25 yıl İBB’yi yandaşa, akrabaya bir rant aktarım mekanizması olarak kullandılar. Milletin hakkıyla küplerini doldurdular. Şimdi millet ‘yeter’ diyince de küplere bindiler. Mesele budur.” Diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekti.

Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER