SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / "Kıdem Tazminatına İlişkin Bakanlık'tan Son Açıklama"

"Kıdem Tazminatına İlişkin Bakanlık'tan Son Açıklama"

8 Aralık 2016 / Perşembe 06:51

Bakanlık sözünü tutarsa…

  Herkese kıdem tazminatı hakkı geliyor

 
Lütfi Elvan, kıdem tazminatıyla ilgili düzenlemenin bu ay içerisinde TBMM’ye gönderileceğini açıkladı.
 
Herkesin faydalanabileceği kıdem tazminatının bir fon şeklinde düzenlenebileceği belirtiliyor.
 
Bir televizyon programına katılan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve değerlendirmelerde bulundu. Elvan, çalışma hayatında esneklik ve özel istihdam bürolarına yönelik düzenleme tasarısını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunduklarını, gelecek hafta görüşmelerine başlanmasını öngördüklerini bildirdi.   

“FONA ÇEVRİLEBİLİR” 
Kıdem tazminatının bir fon şeklinde de düzenlenebileceğini ifade eden Elvan, bu konudaki düzenlemenin bu ay içerisinde TBMM’ye gönderileceğini açıkladı.  

Tasarının TBMM tarafından kabul edilmesi halinde, bir gün bile çalışanın kıdem tazminatı hakkı olacak.
Sadece işten çıkartılanlar değil, istifa edenler de alabilecek. Patron iflas etse de çalışan kıdem tazminatını alacak. Çalışan istediği zaman işveren tarafından kendi hesabına aktarılan kaynağı ve nemalanma durumunu görebilecek.
 
Mevcut çalışanlar isterlerse şu anki sistemde kalacak . Çalışan ile işverenin uzlaşması durumunda ise yeni sisteme geçiş mümkün olacak. Öte yandan taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik düzenlemenin Maliye Bakanlığınca hazırlandığını belirten Elvan, bunun Mart ayında gerçekleştirilebileceğini kaydetti(Güneş). 

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER