Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2428 görüntülenme )

550 Vatan Adayı Ata'nın huzurunda...

Milli Meclis Milli Hükümet...
  550 Vatan adayından Meclis yürüyüşü
Vatan Partisi’nin 550 milletvekili adayı, TBMM’nin açılışının 95. yıldönümünde Birinci Meclis önünden Anıtkabir’e yürüdüler. Adaylar, yürüyüşün 7 Haziran’da Meclis’te son bulacağını vurguladılar...

95 yıl önce kurulan Birinci Meclis’in önünde bir araya gelen  Vatan Partisi ’nin 550 milletvekili adayı,  yurt taşlarla buluşarak Anıtkabir’e coşkulu bir yürüyüş yaptı. Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk yaptığı açıklamada “Bugün bu alanda toplananlar yarın Türkiye’yi yönetecek. 7 Haziran’da o sandıktan çıkacağız, Meclis’e geleceğiz ve Milli Hükümet’i kuracağız” dedi.

Tören Atatürk, silah arkadaşları ve vatan şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Bu sırada caddeden geçen araçların şoförleri inerek İstiklal Marşı’na eşlik etti.

Meclis önünde sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Milli Meclis milli hükümet”, “Bağımsızlık bayrağı daha daha yukarı”, “Millete birlik vatana bütünlük”, “Bin selam Atam’a bir oyum var Vatan’a”, “Fedailer partisi Vatan Partisi” sloganları atıldı.


TEZGAHI BOZMAYA GELİYORUZ

Vatan Partisi Genel Sekreteri Ankara 2. Bölge milletvekili adayı Serhan Bolluk 1. Meclis önünden Ankaralılara seslendi.

Bolluk şunları söyledi:

“Nerde milli egemenlik, kimin egemenliği bu?
Milletin egemenliğin olmadığı açık. Bu Atlantik’in egemenliği. Amerika’dan, Washington’dan yönetiliyorlar. Ama biz buradayız. Bir tarafta 
AKP CHP MHP , HDP var.  Hepsi bir olmuş. Hepsi aynı programa sahip. Diğer  tarafta da Vatan Partisi var. Türkiye’nin namus birikimi var.

Vatan Partisi 8 Haziran’da milletin başına örülen bu çorabı, millete kurulan bu tuzağı bozmaya geliyor.  7 Haziran’da çıkacak tabloyu hep birlikte göreceğiz. Atatürk’te birleştik. 8 Haziran’da Meclis’teyiz. Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz. Bu alanda Türkiye’nin namusu, vi
cd anı var. Vatan Partisi’nin adayları var. Pırıl pırıl, namuslu, vicdanlı, birikimli, Türkiye’yi yönetecek kadroları var. 95. yıldönümünü bir kenara yazın. Bugün bu alanda toplananlar yarın Türkiye’yi yönetecek. 7 Haziran’da o sandıktan çıkacağız, Meclis’e geleceğiz ve Milli Hükümet’i kuracağız.” 


COŞKU DORUĞA ÇIKTI

Bolluk’un konuşmasının ardından 1. Meclis önünden Anıtkabir’e sloganlar ve marşlar eşliğinde yürüyüş başladı.
550 milletvekili adayının yer aldığı yürüyüş kortejinin en önünde Ankara 2. Bölge milletvekili adayı Gazi Ertan Acır vardı.
5 bini aşkın kişinin katıldığı yürüyüşün coşkusu dikkat çekti.
Çevreden alkışlarla da desteklenen yürüyüş Anıtkabir ziyaretinin ardından sona erdi.


Vatan Partisi’nin milletvekili adayları, 1. Meclis’in önünden başlayan yürüyüşün, 7 Haziran’da TBMM’de son bulacağı mesajı verdiler.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ