Politika
17 Ekim 2017 ( 38049 görüntülenme )

ŞOK!.. DAVUTOĞLU KONUŞTU... BAHÇELİ DONDU!...

DAVUTOĞLU: AYMAZ, HADDİS, İÇİ BOŞ

Ahmet Davutoğlu bugün partisinin grup toplantısında kendisini sert eleştiriler yönelten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 10 maddelik yanıt verdi.

Bahçeli, bugün yaptığı grup toplantısında Kerkük için 10 maddelik bir çözüm önerisi sunan Davutoğlu'na sert ifadelerle yüklenmişti.

Davutoğlu için "Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TSK, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan'ın aykırı beyanat vermesi gafillik ve garabettir" diyen Bahçeli, "Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun?" ifadelerini kullanmıştı.

"FETÖ'YLE AYNI DİL"
Image result for bahçeli ve davutoğlu
Davutoğlu, Bahçeli'ye verdiği 10 maddelik yanıtta isim vermedi ancak MİT TIR'ları konusunda MHP liderini 'FETÖ ile aynı dili kullanmakla' suçladı. 

"AYMAZ"

Davutoğlu, Bahçeli'nin geçmişte verdiği bir pozu da hatırlattı ve "Makam odalarına 17.25 saati yaptırıp önünde basın mensuplarına poz verecek bir aymazlıkla 17-25 Aralık operasyonlarının siyasi sözcülüğünü üstlenenlerin…" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"PARTİSİNİ BARAJ ALTINA SÜRÜKLEYEN BİR LİDER"
Image result for bahçeli ve davutoğlu
Partisini baraj tehdidi ile yüz yüze bırakmış bir genel başkanın, en son 1 Kasım 2015 seçimlerinde %49.5 oy alarak milletimizin büyük teveccühüyle ülkeyi yönetme sorumluluğunu kesintisiz bir şekilde sürdüren partimizin politikalarını belirleme ve yönlendirme arzu ve teşebbüsü, AK Parti'ye gönül veren milletimizi de rahatsız eden açık bir hadsizliktir. "

"PARTİSİNİN BİRLİĞİNİ KORUYAMAMIŞ BİR LİDER"

"Partisinin birliğini koruyamamış olanların, bugün şark kurnazlığıyla güya partimiz içinde ihtilaf çıkarma çabaları başarısız olmaya mahkumdur. Partimizin birliği ve beraberliği, ülkemizin huzur ve refahı için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacağımız da tecrübelerle sabittir."

"İÇİ BOŞ TUTARSIZ SALDIRIYA KALKAN BİR LİDER"
Image result for bahçeli ve davutoğlu
"Bu tutarsız, içi boş ve hesaplı saldırılar karşısında partimizin yetkili organlarının kendi partimizin hükümetlerince uygulanmış stratejilerini, onaltı yıllık kurumsal kimliğini ve tarihini savunmasını beklemek AK Parti'ye gönül, emek ve oy vermiş her vatandaşımızın en doğal hakkıdır.

'HADDİ DEĞİLDİR"
Image result for bahçeli ve davutoğlu
"Kendilerinin hükümet ortağı olduğu 28 Şubat döneminde susturulamayan zihnimizin, sesimizin ve kalemimizin kendi hükümetimiz döneminde susturulabileceğini düşünmek kimsenin hakkı da haddi de değildir. "

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ