SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Burhan Kuzu ŞEVKİ YILMAZ GİBİ KONUŞTU!..

Burhan Kuzu ŞEVKİ YILMAZ GİBİ KONUŞTU!..

20 Mart 2017 / Pazartesi 07:40

KUZU: GELECEK NESİLLER BİZİ MEZARDA YATIRMAZ


AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Ensar Vakfı Ereğli Şubesi tarafından düzenlenen, “Cumhurbaşkanlığı ve Yeni Hükümet Sistemi” konulu konferansta konuştu.


AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Ensar Vakfı Ereğli Şubesi tarafından düzenlenen, “Cumhurbaşkanlığı ve Yeni Hükümet Sistemi” konulu konferansta yaptığı konuşmada, “Türkiye gitti mi Beytullah gider. 16 Nisan’da Evet demek Beytullah’ta Ebabil Kuşu olmak demek. Bir hadis var, bir müjde var. 16 Nisan’ın nasıl zaferle çıkacağına dair hadis-i şerif. Siz hayır vermekle geçmişteki o güzelim hizmetlerinizi iptal ettiriyorsunuz Allah’a” diyen Eski milletvekili Şevki Yılmaz gibi konuştu.

Bu halk oylamasının bugüne kadar yapılmış en önemli seçim olduğunu ve Türkiye’nin kurtuluş reçetesinin oylanacağını söyleyen Prof. Dr. Burhan Kuzu, şöyle dedi: 

“Bilesiniz ki gelecek nesiller bizi mezarda yatırmaz, sürekli gelir sizi orada rahatsız eder, ‘Neden hayır verdin bak memleket ne hale geldi?’ diye. Bu AK Parti ve MHP’nin projesi değildir. Bu sonuç olarak milletin milli bir meselesidir. Biz hazırladık, biz içerisinde olduk, iki partinin uzmanları bir araya geldik. Biz bu işi kurtardık belki ama bu işin bizi aşan boyutu var. Kaldı ki bu bizimle başlamış bir hareket de değil.”

Siyasi hayatında Turgut Özal, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu ile çalıştığını, Bülent Ecevit’in de birkaç kez başkanlık sistemiyle ilgili kendisiyle görüştüğünü belirten Kuzu, yaklaşık 40 yıldır bu işin arkasından koşturduğunu anlattı. 

Bugünkü modelde yasama ile yürütmenin iç içe geçtiğini, kuvvetler ayrımının olmadığını aktaran Kuzu, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bunları duysun. ‘Bugünkü modelde yasama organı gidiyor, geliyor böyle bir model olmayacak’ şeklinde birtakım beyanları var. Çarpılır, düzelmez bir daha. Külliyen yalan söylüyor” diye konuştu.

Kaynak:yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER