Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2448 görüntülenme )

ABD'den Şaşırtan İran Kararı

Dünya şaşkın.. O karar ertelendi!
 ABD'nin, İran ile varılan nükleer anlaşmayı tehlikeye sokmamak için, balistik silah programı nedeniyle İran'a yeni yaptırım uygulama planlarını ertelediği ileri sürüldü.

İran, nükleer anlaşmadan sonra iki balistik füze denemesi gerçekleştirince ABD'nin İran'a yeni yaptırımlar uygulayacağı iddia edildi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de tepki göstererek Savunma Bakanlığı'na füze programının hızlandırılması ve ihtiyaç duyulan her türlü füzenin üretilmesi talimatını vermişti.

The Wall Street Journal gazetesinin, adının açıklanmasını istemeyen bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, Beyaz Saray'ın, nükleer anlaşmayı tehlikeye sokmamak için yaptırımları ertelediği vurgulandı.İstihbaratta üst düzey tasfiyeMısır cunta lideri Abdulfettah es-Sisi, 22 üst düzey istihbarat şefini emekliye sevk etti. Mısır Resmi Gazete'sinde 13 istihbarat şefinden 12'sinin kendi isteğiyle, birinin sağlık nedenlerinden dolayı emekliye ayrılma talebinde bulunduğu belirtildi. Sisi, geçen haziran ayında 9 istihbaratçıyı “kendi istekleri üzerine” emekliye sevk etmişti. Sisi, 3 Temmuz darbesinden sonra geçen 2,5 yıllık süreçte Mısır istihbaratında üst düzey yöneticileri ikinci kez emekliye sevk etmiş oldu. 

Böylece 2015 yılında görevden alınan istihbarat şeflerinin sayısı 22'ye yükseldi. Bu arada 25 Ocak Devrimi'nin 5'inci yıl dönümü yaklaşırken ülkede güvenlik önlemleri artırıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ