Genel
20 Ekim 2017 ( 5693 görüntülenme )

ŞOK!.. ABD AÇIKLADI... KUZEY KORE'DE GERİ SAYIM!..

ABD: KUZEY KORE ABD'Yİ VURABİLİR

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü Mike Pompeo, Kuzey Kore'nin 'birkaç ay' içinde ABD'yi nükleer silahla vurma kapasitesine erişeceğini söyledi.


Washigton'da muhafazakar eğilimli bir think-tank olan 'Demokrasilerin Savunulması Derneği'nde konuşma yapan ABD istihbaratının tepesindeki isim Pompeo, "Kabiliyetlerinde yeterince yakınlar. Bu durumda ABD politikası perspektifinden, Kuzey Kore bu amacın eşiğindeymiş gibi davranmalıyız" dedi.

Pompeo, Kuzey Kore'nin bu kabiliyetlerini geliştirmede çok hızlı davrandığı için bunları tam olarak belirlemede istihbaratın yetersiz kalacağını da şu sözlerle vurguladı:

"KUZEY KORE BU İMKANA SAHİP OLMAMALI"

"Artık aylardan bahsettğinize göre, bunu ayrıntılı şekilde anlama kapasitemiz bir şekilde geçersiz. Bu salı günü de olsa, 1 ay sonra da olsa, biz şu anda Başkan Trump'ın söylediği gibi (Kuzey Kore lideri) Kim Jong-un'un bu kapasiteye erişmemesini sağlamak için küresel bir çabaya ihtiyaç duyuyoruz" dedi.

CIA Direktörü sözlerini şöyle sürdürdü: 

'BU SON ADIM DURDURULMALI"

"5 yıl öncesine göre şu an buna (ABD'ye nükleer saldırı) daha yakınlar. Ve onları geriletecek küresel bir çabanın eksikliğinde 5 ay sonra bugüne göre buna daha yakın olmalarını bekliyorum. Şimdi şuna odaklanmalıyız: Bu son adımı nasıl durdururuz?"

ABD'de bazı kesimler Çin'in Kuzey Kore üzerindeki baskını arttırarak Pyongyang'ın nükleer programı konusunda müzakere masasına getirilmesini destekliyor.

ASKERİ GÜÇ KULLANIMI

Pompeo Başkan Trump'ın ABD'nin vurulmasını önlemek için Kuzey Kore üzerinde askeri güç kullanılmasını desteklediğini ancak bunun ne zaman gerekli olduğunu bilmesinin zor olduğunu kabul ettiğini vurguladı.
Image result for kuzey kore füze
CIA Direktörü "Özenli bir şekilde bunun yanıtını inceltmeye çalışıyoruz. Ancak bunun birkaç gün ve haftada olmayacağını kabul etmek gerekir" diye konuştu.

Kaynak: sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ