Genel
20 Ekim 2017 ( 5665 görüntülenme )

ABD'DEN ŞOK PKK AÇIKLAMASI!

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon sözcüsü Dana White, PYD/PKK’nın Rakka’da bebek katili Abdullah Öcalan’ın posterini asıp Rakka’nın IŞİD'den temizlenmesini terörist başına adamasına yönelik soruya yanıt vermekten kaçınarak “SDG (PKK/PYD) ile çalışıyoruz. Onları destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Pentagon sözcüsü White, ABD Genelkurmay Başkanlığı sözcüsü Korgeneral Frank McKenzie ile Pentagon’da basın toplantısı düzenledi. 

ABD: SDG (PKK/PYD) İL ÇALIŞIYORUZ ÇÜNKÜ...

AA muhabirinin “Rakka, ABD halkından toplanan milyonlarca dolarlık vergiler ve yerel güçleri eğiten ABD kuvvetlerinin yardımlarıyla kurtarıldı. Ancak YPG veya SDG ismini kullanan PKK/PYD, Rakka zaferini ABD tarafından da terör örgütü olarak tanınan diğer bir gaddar terör örgütü olan PKK’nın elebaşına adadı. Gaddar bir terör örgütünden ABD’nin desteği ile alınan bir şehrin kurtarılması, Washington tarafından da terör örgütü olarak tanınan başka bir gaddar terör örgütüne adanması sizin için kabul edilebilir mi?” sorusu karşısında White, şöyle konuştu: 

"BİZ ORADA SDG (PKK/PYD) İLE ÇALIŞIYORUZ"


“Biz orada SDG (PKK/PYD) ile çalışıyoruz. DEAŞ ile mücadelelerini destekledik. Bizim tek bağlılığımız DEAŞ'a karşı mücadeleyedir ve bunu yapmaya devam edeceğiz.” 

IŞİD terör örgütünün başkent ilan ettiği Rakka, aylar süren kuşatmadan sonra yapılan SDG ismini kullanan terör örgütü PKK/PYD tarafından ABD’nin yardımıyla salı günü geri alınmıştı. 

YPG, APO VE PKK POSTERİ AÇMIŞTI

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG mensupları, Rakka meydanında PKK elebaşı Öcalan’ın posterini asmış, meydandaki törende konuşma yapan bir YPG militanı ise Rakka’nın alınmasını Öcalan’a adamıştı.Kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ