Genel
24 Temmuz 2017 ( 1017 görüntülenme )

ABD'DEN GÜNDEMİ SALLAYAN SEVKİYAT!

ABD, Rakka operasyonu kapsamında YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) 190 TIR'la zırhlı araçlar ve ağır silahlar gönderdi.

Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan Türkiye'nin PKK'nın Suriye kolu olarak gördüğü YPG'nin de içerisinde yer aldığı DSG'den bir yetkili ABD'nin kendilerine gönderdikleri silah ve zırhlı araçların dün gece ulaştığını belirtti.


DSG yetkilisi:

'SON 10 GÜNDÜR NEREDEYSE HER GÜN AĞIR SİLAH VE ZIRHLI ARAÇ GÖNDERİLİYOR'

" ABD, Rakka operasyonu nedeniyle bize zırhlı araçlar ile ağır silahlar gönderdi. Silahlar ve zırhlı araçlar Kürdistan bölgesinden (Kuzey Irak) karayoluyla Semelka Sınır Kapısı'ndan Rojava'ya sokuldu. Oradan da tırlarla Rakka yakınlarına bırakıldı. Silahlar ve zırhlı araçlar 190 TIR'la geldi. ABD son 10 gündür bize hemen hemen her gün ağır silahlar ve zırhlı araçlar gönderiyor. "

"ABD ÜSLERİNE DE BÜYÜK SEVKIYAT VAR"

"Bize gelen silahlar dışında ABD, bizim olduğumuz bölgelerde kendisinin kurduğu üslere de askeri sevkiyat yapıyor. ABD'nin Rojava bölgesinde 8 askeri üssü var. 2 tane de hava üssü var. Bu üslerin güvenliği için askeri sevkiyatlar da yapılıyor. Askeri sevkiyatlar bazen askeri helikopterlerle de oluyor. ABD'nin askeri yardımları gerekli çünkü dünyanın en tehlikeli terör örgütü olan IŞİD'e karşı savaşıyoruz. IŞİD'in elinde çok ağır silahlar ve zırhlı araçlar var. Bizim de elimizde bu tür silahların olması lazım " dedi.

Ankara, YPG'ye silah verilmesine sert bir şekilde karşı çıkıyor.

ABD ise Türkiye'yi, DSG'ye yapılan yardımlar konusunda bilgilendirdiğini ayrıca silahların Rakka Operasyonu'ndan sonra geri alınacağını söylüyor.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ