Genel
05 Ekim 2017 ( 184 görüntülenme )

ABD'YE ŞOK!.. BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ CASUSLUKTAN TUTUKLANDI!..

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı... 


Topuz'un firari eski savcı Zekeriya Öz ve haklarında dava açılan eski polis müdürleri ile irtibatı olduğu iddia ediliyordu.

17-25 Aralık Büyüyk Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, firari eski savcı Zekeriya Öz ve haklarında dava açılan eski polis müdürleri ile irtibatı olduğu iddia edilen ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun soruşturması kapsamında gözaltına alınan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye getirildi. Savcılıkça sorgulanan şüpheli Metin Topuz, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

ÜÇ AYRI SUÇLAMADAN TUTUKLANDI

Metin Topuz, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla, gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek" ve "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından tutuklandı.

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ