Genel
17 Temmuz 2017 ( 886 görüntülenme )

ABD'Lİ UZMAN DÖKÜLDÜ... SURİYE'DE ŞOK TEZGAH!..

Trump’a yakın isim: Suriye parçalanmaya gidiyor, İsrail ve Ürdün'ün güvenliği önemli

Trump yönetimine yakınlığıyla bilinen Amerikalı araştırmacı ve stratejist James Carafano, "ABD için İsrail ve Ürdün'ün güvenliğinin önemli olduğunu" söyledi.

The Heritage Foundation isimli düşünce kuruluşunun başkan yardımcısı James Carafano, Arapça yayımlanan Şark el Ewsad gazetesine verdiği röportajda, Suriye’nin Balkanlaştığını ve eski Yugoslavya gibi parçalanmaya doğru gittiğini belirtti.

Carafano, böyle bir Suriye’de hiç kimsenin huzur içinde hissetmeyeceğini ve bu ülkenin de Balkanlar gibi parçalanacağını vurguladı.

James Carafano şu değerlendirmede bulundu:

"HER ŞEY İSRAİL İÇİN"

“Doğrusu ABD Suriye’deki durumu pek önemsemiyor. ABD Suriye’nin geleceğiyle ilgilenmiyor. Eğer İsrail ve Ürdün’ün güvenliği ve IŞİD’in yok edilmesi söz konusu olmasa, ABD Suriye’nin geleceğiyle ilgilenmez. Suriye’nin geleceği ABD için önemli değil. Doğru, Esad’ı sevmiyoruz ve iktidardan gitmesini istiyoruz ama Şam rejiminin değişmesi için de vaktimizi harcamayız.”

Carafano, ABD’nin bölgedeki askeri gücünü korumaya devam etmesi gerektiğini ve Suriye’de önemli sayıda askeri danışmanın da kalacağını belirtti.

ABD ile İran arasında olası bir askeri çatışma ihtimalinin uzak olduğunu belirten Carafano, “Kimse böyle bir şey istemez ve İran da savaşamaz. Ne Türkiye ne İsrail ne Sünni Arap ülkeleri ne de ABD İran’ın, Suriye’de stratejisini uygulamasına izin vermez” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Rudaw

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ