SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / ABD’DEN MANİDAR UYARI!..

ABD’DEN MANİDAR UYARI!..

4 Ağustos 2018 / Cumartesi 13:09
Yoksa?

Çavuşoğlu ile görüşmesinde Brunson’ın serbest bırakılması ve ABD’ye dönmesine izin verilmesi isteklerini açıkça dile getirdiğini belirten ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Gelecek günlerde bunun olduğunu göreceğimizi ümit ediyorum.” diye konuştu.

‘TÜRKİYE DEĞERLİ ORTAK’

51. Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı için Singapur’da bulunan Pompeo, gazetecilere yaptığı açıklamada, FETÖ ve PKK adına suç işlediği gerekçesiyle ev hapsinde tutulan ABD ‘li rahip Andrew Craig Brunson meselesinde yaşanan gerginliğe rağmen ABD ve Türkiye’nin değerli ortaklar olduğunu dile getirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesinde bu konuların gündeme geldiğini ifade eden Pompeo, zorluklara rağmen yakın ve birlikte iyi çalışabilen ABD ve Türkiye’nin, NATO ittifakı çatısında ve diğer mevzularda bir arada çalışmayı sürdüreceğini kaydetti. Pompeo, “Türkiye, ABD’nin işbirliği içinde çalışmayı sürdürmeyi hedeflediği bir NATO ortağıdır” ifadesini kullandı.

‘GELECEK GÜNLERDE SERBEST KALACAĞINI ÜMİT EDİYORUM’

Çavuşoğlu ile görüşmesinde Brunson’ın serbest bırakılması ve ABD’ye dönmesine izin verilmesi isteklerini açıkça dile getirdiğini belirten Pompeo, ABD Dışişleri Bakanlığının bazı yerel çalışanlarının da serbest bırakılması gerektiğini söyledi. Pompeo, “Gelecek günlerde bunun olduğunu göreceğimizi ümit ediyorum.” dedi.

Kaynak: Sputnik News

Etiketler:, , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER