SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / ADALET MİTİNG’DEN EN ÖZEL KARELER…

ADALET MİTİNG’DEN EN ÖZEL KARELER…

9 Temmuz 2017 / Pazar 07:43
Bu “Adalet Çağrısı; adaletin, insan haysiyetine saygının ve toplumsal barışın temeli olduğu inancıyla hazırlanmıştır.
Bu mücadele bizim mücadelemiz. Ve biz Türkiye’yiz. Adalet isteyen, barış isteyen, demokrasi, eşitlik, özgürlük ve kardeşlik isteyen Türkiye’yiz. Biz dünyadan kopmak değil, dünya ile barış içinde kardeşçe yaşamak isteyen Türkiye’yiz. Biz kavga değil huzur isteyen Türkiye’yiz. Biz halkız. Bu yol bizim yolumuz, bu meydanlar bizim meydanımız. Bu memleket bizim memleketimiz.
Bu mücadele adalet mücadelesi… Bu yürüyüş bizim yürüyüşümüz. Bu çağrıdaki tüm taleplerimiz karşılanıncaya kadar durmayacağız. Bu yürüyüş artık başladı. Korku duvarlarını yıkacağız. Adalet yürüyüşümüzün bu son günü yeni bir başlangıçtır… Yeni bir ilk adımdır.

BUGÜN 9 TEMMUZ 2017…
TÜRKİYE TARİHİN EN BÜYÜK CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MİTİNGİNİ YAPTI.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 maddelik “Maltepe Adalet Çağrısı”nı da miting alanından yaptı. 
Kılıçdaroğlu ““Biz, 15 Haziran’dan bu yana yürüyen on binler, bugün İstanbul Maltepe’de bir araya gelen yüzbinler, milyonlar olarak tüm Türkiye’ye ve dünyaya sesleniyoruz.” diye söze başladı.
İşte Kılıçdaroğlu’nun 10 maddelik çağrısı(Sözcü/Yeniçağ); 1. 15 Temmuz darbe girişimini bir kez daha açık ve kesin bir dille lanetliyoruz. 15 Temmuz gecesi TBMM’nin kararlı, onurlu duruşu ve halkımızın sokağa çıkarak FETÖ darbe girişimine karşı direnmesi ülkemizin anayasal ve demokratik kazanımı olmuştur. Biz buna sokağın/halkın 15 Temmuzu diyoruz. Ancak bu darbe girişiminin siyasi ayağının ortaya çıkarılması iktidar tarafından bilinçli olarak engellenmektedir. 249 şehidimizin aziz hatırası ve 2301 gazimiz için Fetullah Gülen Terör Örgütünün siyasi ayağı ortaya çıkarılmalı ve gerçek darbecilerden hesap sorulmalıdır.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER