SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / AĞIR İTİRAF!..

AĞIR İTİRAF!..

6 Ağustos 2018 / Pazartesi 14:44
CHP...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisindeki olağanüstü kurultay talebine ilişkin, “Sonuç ne olursa olsun gözüküyor ki CHP, bu olaydan ciddi bir yara almıştır, buna hiçbirimizin hakkı yok. AKP bile CHP’yi bu konuma getirememişti, maalesef kendi elimizle kendi içimizde getirdik” dedi.

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini ziyaretinde CHP’deki olağanüstü kurultay tartışmalarını değerlendirdi. Ağbaba, hiç kimsenin özellikle de hiçbir CHP’linin topluma umutsuzluk aşılamaya, kavga etmeye hakkı olmadığını ifade etti. Ağbaba, seçimlerden çıkıldıktan hemen sonra örgütle, parti meclisiyle, partiyle bir değerlendirme yapılmadan böyle bir tartışma başlamasının CHP’ye zarar verdiğini aktararak, şöyle devam etti:

‘BİR ÖZELEŞTİRİ ŞART’

“Bu kavgadan mutlu olan tek bir siyasi parti var o da AKP ve CHP’nin karşıtları. Herkes bayram ediyor. 24 Haziran akşamına kadar gece-gündüz demeden çalışan, partiye oy veren insanlara haksızlık yapılıyor. Bir öz eleştiri lazım mı? Kesinlikle lazım. Yanlış varsa bu yanlışların hep birlikte giderilmesi, düzeltilmesi lazım. CHP’yi hiçbirimizin, hiçbir siyasetçinin, konumu ne olursa yıpratmaya, bu tartışmalarla zaman geçirmeye hakkı yok. 24 Haziran’da hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimlerinde CHP, hedeflediği oyu alamamıştır. Bunun bir öz eleştirisi, muhasebesi yapılması lazım. Ama şu anda Türkiye’nin gündeminde başka hiçbir şey yokmuş gibi bütün yandaş medyanın, bütün Türkiye’nin gündeminin bu olması da CHP’nin kurumsal kimliğine zarar vermektedir.”

Olağanüstü kurultay için imza verenlerin de vermeyenlerin de partinin üyesi olduğuna dikkati çeken Ağbaba, şunları ifade etti:

“AKP BİLE CHP’Yİ BU KONUMA GETİREMEMİŞTİ”

“CHP, genel başkanımızla bu konuda bir değerlendirme yapacaktır. Çarşamba günü MYK bir değerlendirme yapacaktır. Ancak bir muhasebe yapmadan böyle bir şeyin gündeme gelmesi, böyle bir tartışmayla Türkiye’nin gündeminin CHP olarak kaplanmasını doğru bulmuyoruz. Türkiye’nin gündeminde çok daha önemli şeyler var. Herkesin sağduyulu hareket etmesi gerekiyor. Sonuç ne olursa olsun gözüküyor ki CHP, bu olaydan ciddi bir yara almıştır, buna hiçbirimizin hakkı yok. AKP bile CHP’yi bu konuma getirememişti, maalesef kendi elimizle kendi içimizde getirdik. Onun da öz eleştirisini yapmak zorundayız.”

‘ÇAĞRI HEYETİNE MÜDAHALE OLMAZ’

Ağbaba, “Çağrı heyetiyle ilgili bir işlem yapacak mısınız?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Mahkemelik bir durum olur mu bilemem ancak bizim çağrı heyetiyle ilgili disiplin veya farklı bir uygulama başlatmamız düşünülemez, öyle bir şey olamaz, partinin kültürüne de tüzüğüne de aykırı. Yine hep beraber yolumuza devam edeceğiz, sonuç ne olursa olsun. Önümüzdeki dönem nasıl bir değişim olacak onu hep beraber göreceğiz.”

Kaynak: Sözcü

Etiketler:, ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER