SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Akıl Karıştı: ‘İSTANBUL DIŞINDA OY KULLANAN 500 BİN SEÇMEN NEREDE’

Akıl Karıştı: ‘İSTANBUL DIŞINDA OY KULLANAN 500 BİN SEÇMEN NEREDE’

14 Mayıs 2019 / Salı 20:45
İstanbullu olup AKP-MHP'den en az 500 bin kişi İstanbul dışında...

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, vatandaşların seçmen listeleriyle ilgili şikayetleri üzerine, “Listede adını görmeyenlerin nüfus müdürlüklerinden kontrol ettirmelerinde fayda var” uyarısında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve birçok vatandaşın sosyal medyadan da dile getirdi “Seçmen listesi” tartışmaları devam ediyor. Konuya ilişkin vatandaşlara uyarıda bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, “Seçmenden talebim 23 Haziran’dan önce listeden isimlerini kontrol etsin” ifadelerini kullandı. Fox TV’de yer alan habere göre Seymen’in açıklamaları şöyle:

‘İSTANBUL DIŞINDA OY KULLANANLAR SEÇMEN LİSTESİNDE Mİ’

“Seçmen listelerini YSK’dan alırsak eğer, eski ve yeni listeyi karşılaştırma imkanımız olur. Vatandaşın kafasındaki soru işaretlerini gidermek adına YSK’nın seçmen listesi talebimizi olumlu karşılayacağını umut ediyorum. Listede adını göremeyenler ilgili nüfus müdürlüklerinden gidip hemen kontrol ettirmelerinde fayda var çünkü seçim takvimi başlamış durumda. İkincisi de 31 Mart’ta Türkiye’nin başka bir yerinde kullanmış olup bugün İstanbul listelerinde var olduğu söylenen kişiler.”

MHP’Lİ VEKİL ‘AKP-MHP’DEN EN AZ 500 BİN KİŞİ İSTANBUL DIŞINDA OY KULLANDI’

İstanbul seçimlerinde tartışmalar sürerken, MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TVO’da katıldığı “Duruş farkı” adlı programda, konuyla ilgili olarak dikkat çeken sözler sarf etti. AKP’nin seçimleri kaybettiğini ve AKP’nin kendi eliyle seçimleri verdiğini ifade eden Enginyurt, “Sorgulanması gereken bir şey varsa, önce sistem sorgulanmalı” dedi. Cemal Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

‘EN AZ 500 BİN AKP VE MHP SEÇMENİ SON İKİ AYDA YER DEĞİŞTİRDİ’
“Seçimi sistem kaybetti. Nedir bu sistem, İstanbul’dan Anadolu’ya son 2 ayda ikametgahını alıp oy kullanmaya giden sayısı 557 bin. Bunun en az 500 bini AK Parti ve MHP seçmeni. CHP, HDP, İYİ Partililer İstanbul’u terk etmedi. Dolayısıyla önce bu sistem sorgulanmalı”

‘MESUDİYE’YE 250 OTOBÜSLE SEÇMEN NAKLİ YAPILDI’

“Bir örnek vereyim, Mesudiye ilçesinde seçmen sayısı 26 bine çıktı. Bunlar 250 otobüsle İstanbul’dan geldi. Bunlar 10 bin kişi eder. Dolayısıyla zaten AKP seçimi on binle kaybetti. Sadece Mesudiye’ye gelen 37 bin, bunların yedi bini başka partiden olsa, geri kalan 30 bini AKP’li. Oy kullanma yerlerdeki artıştan bunların AKP’li olduğunu biliyoruz.” Diyerek seçmen nakli işini eleştirdi.

Kaynak: Ajanslar

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER