SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / AKIN AKIN GİDİYORLAR… BAKIN NEREYE?

AKIN AKIN GİDİYORLAR… BAKIN NEREYE?

6 Ağustos 2018 / Pazartesi 14:28
Dünyada örneği yok...

Suriyelilerin, Kurban Bayramı dolayısıyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan ülkelerine geçişleri başladı. Bayramı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, erken saatlerden itibaren sınır kapısına geldi.

RANDEVULU ÇIKIŞ

Sınır kapısında, Hatay Büyükşehir Belediyesinin gölgelik amaçlı kurduğu çadırlarda bekleyen sığınmacılar, Türk askerleri ve gümrük yetkililerinin koordinesinde gruplar halinde kapıya yöneldi. Kapıya ulaşan Suriyeliler, önceden internet üzerinden aldıkları randevu sonrası yetkililere gösterdikleri pasaport, ön kayıt belgesi ve geçici koruma kimlik kartı/yabancı tanıtma kartıyla ülkelerine giriş yaptı. Sınır kapısından günlük 5 bin kişi ülkesine geçiş yapabilecek.

BAYRAM TATİLİ

Ülkesine geçiş için gümrük kapısında bekleyen Suriyeli Ahmet Nahas, hem bayramlaşma hem de akrabalarını ziyaret için yola çıktıklarını söyledi. İdlib’e geçeceğini belirten Nahas, “Ülkem için bu bayramda hayırlı gelecek diliyorum, Türkiye için de. Savaşın bitmesini arzu ediyoruz, bunun için dua ediyoruz. Şam ve Halep’te savaşın hala bazı yerlerde devam ettiğini biliyoruz ama İdlib’de şu an savaş yok, biz de İdlib’e gidiyoruz, bunun için İdlib’i Esad vurmuyor” dedi.

Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan bayram dönüşleri 19 Ağustos Pazar gününe kadar yapılabilecek.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER