SON DAKİKA
Tümü

Güvenlik

Anasayfa / Güvenlik / AKİT durmuyor… ‘HEDEF GÖSTERDİ’

AKİT durmuyor… ‘HEDEF GÖSTERDİ’

3 Aralık 2018 / Pazartesi 17:25
Kumpas...

Yeniden görülmeye başlanan Ergenekon davasında savcı mütalaasını açıklamıştı. Mütalaada “Ergenekon” adlı bir ‘terör örgütünün varlığı ispat edilememiştir” ifadelerine yer verilmişti. Akit gazetesi ise bu duruma tepki gösterip, sahte deliller ve düzmece tanıklarla gerçekleştirilen Ergenekon kumpasını savunmaya devam etti.

MANŞETTEN HEDEF ALDI!

Savcılığın mütalaasının ardından ilk manşeti ‘Yargı Ergenekon’a Kör’ olan gazetede “Yıllarca bürokrasiyi, siyaseti ve toplumu vesayet altında tutan, yeri geldiğinde darbelere meşruiyet kazandıran ortamları oluşturan, arkasında faili meçhul cinayet izleri olan bir derin yapının daha üstü örtülüyor” ifadelerini kullandı.

HEDEF GÖSTERİYOR

Aynı tutumunu bugün de devam ettiren gazete, “ ‘Bu Adamlar Kime Çalıştı?’ manşet haberinde ‘‘Dindar insanlar üzerinden terör estiren Kemalistlerin yargılandığı Ergenekon davasında savcı Abdurrahman Hacısalihoğlu’nun ’Ergenekon terör örgütü yoktur’ mütalaası ile ‘mağdur’ durumuna getirilen sanıkların milli irade kumpaslarının kaynağı da örtbas ediliyor.’’ diyerek Ergenekon iddialarını sürdürdü.

MAĞDURİYETİ GÖRMÜYOR

Sahte delillerle yapılan kumpas sonucunda binlerce ailenin kaderi değişmiş, insanlar hayatlarını kaybetmişti. O dönemde Ergenekon ile ilgili yüzlerce yalan haber üreten gazetenin yaşanan mağduriyetlere rağmen hala aynı iddialarını sürdürmesi dikkat çekti. Gazete aynı zamanda Ergenekon kumpası mağduru kişilerin fotoğraflarını yayınlayarak açıkça hedef gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler:, , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER