Dünya
08 Aralık 2016 ( 2479 görüntülenme )

AKP'ye bir şok da polisten...

Halkın üstüne sürdükleri polislere verdikleri sözleri tutmadılar!
 ALİ EKBER ERTÜRK / SÖZCÜ - Polis Dayanışma Grubu'nun, Google altyapısını kullanarak 21 bin 242'si polis, geri kalanı polis yakını olmak üzere 38 bin 576 kişi üzerinde yaptığı ankette çarpıcı sonuçlar çıktı...

Emniyet-Sen Üyesi Polis Memuru Ali Hakan Yatgın'ın internet üzerinden hazırladığı anketin sonuçlarına göre, bir önceki seçimde Emniyet'ten AKP'ye giden oy oranı yüzde 54 iken bu oran eridi.

'AZ MAAŞ ALIYORUZ, ÇOK ÇALIŞIYORUZ'
Ankete göre polis ve yakınlarından 2015 Seçimleri'nde ''AKP'ye oy vereceğim'' diyenlerin oranı yüzde 25'e geriledi.
Düşüşün nedeni, polislerin az maaş alması, uzun süre çalışması, hiçbir hakkının bulunmaması gibi nedenlere bağlandı.

2011 seçimlerinde Emniyet Teşkilatı'ndan CHP'ye yüzde 9 oy gitmişti. 2015'te CHP'ye oy vereceğini açıklayanların oranı da 1 puan azalarak yüzde 8'e indi. 2011'de MHP'ye polislerin yüzde 19'u oy verirken 2015'te bu partiye oy vereceğini belirtenlerin oranı yüzde 10'a geriledi.

Katılımcıların yüzde 49'u ise ' 'karasız'' olduğunu bildirdi. Ankete göre katılımcıların yüzde 68'i, polislerin seçimlere bir parti çatısı altına girmesi gerektiğini açıkladı.

Yine ' 'Sizce Emniyet Teşkilatı'nın en önemli sorunu nedir?'' sorusuna verilen yanıtların yüzde 36'sı, ' '3 bin 600 Ek Gösterge'' yönünde oldu.

Polislerin yüzde 33'ü, ''Sendikal hak mahrumiyetini'' en önemli sorun olarak görürken, bunu sırasıyla, ''Çalışma saatleri'' ve ''İntiharlar'' izledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ