Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 11 izlenme )

AKP Belediye 'Para Zembil'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmit Belediyesi’nin kadınlara yönelik projelerinden olan Kadın Girişimciler Merkezi’ni (İZGİM) açılış törenine katıldı. Akşener açılışta Başkan Hürriyet için “Paraya dayanan şeffaf belediyecilik anlayışınız, 57 milyon borcu ödemenizi sağlamış. Doğru ihalelerin yapılması, yolsuzluğun ortadan kaldırılmasını sağlamış” ifadelerini kullandı.

'BELEDİYELER ÜZERİNDEN ZENGİNLEŞME'
Kocaeli'de İzmit Belediyesi'nin Kadın Girişimciler Merkezi açılış törenine katılan Akşener " Zenginler var hepsi AKP'li. Bir de dışlanmışlar var. Kimisi kasketli, kimisi beyaz tülbentli, kimisi eli nasırlı, kimisi de boynunda terlikler asılı 10 yaşında ayakkabı boyacısı çocuklardan oluşuyor. Onlar da fakirler. Onlar her partili. Zenginler AKP'li belediye eli ile zenginleştirilmişler AKP'liler. Gerisi her partili" şeklinde konuştu.

BU ANLAYIŞ YIKILACAK’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaeli’de İzmit Belediyesi’nin Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM) açılış törenine katıldı. Akşener’i İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Partili yöneticiler karşıladı. Kadın Girişimciler Merkezi açılış töreni öncesinde konuşan Akşener, konuyla ilgili şöyle konuştu;

‘YOKLUK YOKSULLUK YASAKLAR AKP’Lİ BELEDİYELERLE KURUMSALLAŞMIŞ’
* İlginç bir 20 ay geçirdim. Şehir şehir esnaf dolaşıyorum. En son Doğu Anadolu’da idim. İki şey görüyorum; AKP’nin, üzgünüm, ilçe belediyeleri üzerinden oluşturduğu daha sonra il ve büyükşehir belediyeleriyle şekillendirdiği bir farklı insan zengin etme durumu oluşmuş. Yoksulluğun, yasakların, yolsuzluğun önüne geçmek üzere bu iddia ile iş başına gelen arkadaşlarımız maalesef bu ‘3 Y’nin kurumsallaştığı ve belediyeler ile kurumsallaştığı bir sürece geçmiş.

‘AKP’Lİ BELEDİYELER ELİYLE ZENGİNLEŞTİLER’
* O küçücük ilçelerde, illerde ve büyükşehirlerde çok ilginç oralarda şöyle şeyler oluşmuş. Belediye ile zenginleşmiş olanlar var. İster Ağrılı olsun ister Çankırılı olsun. İster Çorumlu olsun fark etmiyor. Zenginler var hepsi AKP’li. Bir de dışlanmışlar var. Kimisi kasketli, kimisi beyaz tülbentli, kimisi eli nasırlı, kimisi de boynunda terlikler asılı 10 yaşında ayakkabı boyacısı çocuklardan oluşuyor.”

‘ZENGİNLER AKP’DEN FAKİRLER HER PARTİDEN, BU ANLAYIŞ YIKILACAK’
* Onlar da fakirler. Onlar her partili. Zenginler AKP’li belediye eli ile zenginleştirilmişler AKP’liler. Gerisi her partili. Ağrı’da da, Kars’ta da, Hakkari’de de aynı. Şimdi bu vatandaşın artık yeter dediği bu belediyecilik anlayışı, bu kayırmacılık liyakat dışı anlayışını da yıkmak gibi bir göreviniz var.”

AKŞENER’DEN ATATÜRK EVİNE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi'nin (İZGİM) açılış programından önce geldiği İzmit’te Atatürk Evini ziyaret etti.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ