Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 0 izlenme )

AKP'DEN GECE YARISI ŞOK DÜZENLEME!..

"MUHALEFETİN KONUŞMA SÜRESİ KISITLANDI"

Meclis’in gündeminde yine çok tartışılacak bir düzenleme yer aldı. AKP tarafından verilen öneriyle uluslararası sözleşmelerde 20 dakika olan konuşma sürelerini 5 dakikaya ve 10 dakikalık konuşma süresini 3 dakikaya indirilmesi öngörüldü.

MHP'DEN ÖNERİYE DESTEK

AKP’nin önerisi usul tartışmasına açıldı. Muhalefet önerinin içtüzüğe aykırı olduğu dile getirdi. Yaşanan tartışmaların ardından AKP önerisi MHP’nin de desteğiyle kabul edildi.

CHP  SERT TEPKİ


Konuşmaların kısaltılmasını sağlayacak düzenlemeye CHP'den sert tepki geldi. CHP milletvekilleri Genel Kurulu terk ederek AKP ve MHP’yi protesto etti.

CİHANER: "İÇ TÜZÜK FİİLEN KALDIRILDI"

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner düzenlemeyle ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. Cihaner mesajında “TBMM İç Tüzüğünün açıkça ve yazılı olarak öngördüğü (en az) konuşma süreleri AKP oylarıyla yarıya indirildi! Anayasa metni niteliğindeki İç Tüzük fiili olarak yürürlükten kaldırılmış demektir. Genel kurulu terk ettik” ifadelerini kullandı.

YARKADAŞ: "TEPKİ İÇİN SALONU TERK ETTİK"

CHP’li Barış Yarkadaş da düzenlemeyle ilgili sosyal medya hesabından “AKP’nin, vekillerin söz hakkını kısıtlamaya yönelik önergesini kabul etmediğimizi ve anti demokratik tutuma boyun eğmeyeceğimizi göstermek için genel kurulu terk ettik” mesajını paylaştı.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ