SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / AKP’den MHP ile İttifak Açıklaması!

AKP’den MHP ile İttifak Açıklaması!

11 Ocak 2018 / Perşembe 08:00

Erdoğan ile Bahçeli arasındaki ittifak zirvesini değerlendiren AKP Sözcüsü Mahir Ünal “Önümüzdeki günlerde oluşturulacak komisyonlarla bu mesele teknik olarak ele alınacaktır. Başlangıç olarak AKP ve MHP’nin bu çalışmayı sürdürmek için 3’er kişiden oluşan birer komisyon düşünülmektedir.” dedi.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

MHP ile AKP arasındaki ittifak görüşmelerine değinen Ünal şunları kaydetti “Bildiğiniz gibi bu konu uzunca zamandır Türkiye’nni gündeminde. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’nin önündeki fotoğraf net bir şekilde ortaya çıktı, Türkiye’nin 4 terör örgütüyle verdiği, sınır güvenliği için verdiği bir mücadele, Suriye’de Irak’ta sürdürdüğü bir mücadele var. Türkiye adeta bir milli mücadele vermektedir. 

Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi. 
Bu mücadele bir milli mutabakat gerektirir. Biz Sayın Bahçeli ve BBP ile yürüttüğümüz görüşmeler aynı zamanda büyük bir milli mutabakatın adımıdır. (Erdoğan-Bahçeli görüşmesi için) Bu konu ele alınmıştır. Önümüzdeki günlerde oluşturulacak komisyonlarla bu mesele teknik olarak ele alınacaktır. Başlangıç olarak AKP ve MHP’nin bu çalışmayı sürdürmek için 3’er kişiden oluşan birer komisyon düşünülmektedir.”

kaynak:sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER