SON DAKİKA
Tümü

Ekonomi

Anasayfa / Ekonomi / AKP karıştı!.. ‘SEN NE KONUŞUYORSUN BAŞKAN’

AKP karıştı!.. ‘SEN NE KONUŞUYORSUN BAŞKAN’

7 Ekim 2018 / Pazar 15:12
Ankara...

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların ‘kriz’ olup olmadığı AKP teşkilatlarını da isyan ettirdi.

‘SEN NE KONUŞUYORSUN BAŞKAN’

Ankara’nın Sincan ilçesinde belediye meclis üyeleriyle bir araya gelen AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Harun Tüfekçi, “Kriz miriz yok, sadece domates 5 lira” deyince 2 meclis üyesi “Siz dışarı çıkıyor musunuz? Sen benimle köylere gel de bir sor. Memnun mu değil mi? Millet ‘oy ney vermeyeceğim’ diyor. Sen ne konuşuyorsun başkan!” diye karşı çıktı.

‘KRİZ MIRİZ YOK’

AKP’li Tüfekçi, ekonomik sorunları dile getiren bir meclis üyesine “Türkiye’de kriz miriz yok, sadece domatesin fiyatı 5 lira oldu..” şeklinde yorum yapınca 2 üye bu sözlere tepki gösterdi. Aynı zamanda Sincan Ziraat Odası Başkanı olan AKP’li Meclis üyesi Zekeriya Gülmez, Tüfekçi’nin sözlerine şu şekilde cevap verdi:

‘SEN GEL DE BİR DE KÖYLÜYE SOR’

“Sen benimle köylere gel de bir sor. Memnun mu değil mi? Millet ‘oy ney vermeyeceğim’ diyor. Sen ne konuşuyorsun başkan. Tohum alamamış, gübre zamlanmış, devlet fiyat açıklamış o fiyattan satamamış, yem alamıyor…Siz dışarı çıkıyor musunuz? Kimi soruyorsunuz. İşi tıkırında olanı mı soruyorsunuz; ‘Allah başımızdan eksik etmesin, devam….’der o”.

‘YAĞDANLIK YAPMAYIN’

Bu sırada iki meclis üyesi Tüfekçi’ye “Başkanım ne derseniz hazırız, Sincan’da sıkıntı yok” deyince diğer Meclis üyesi Yusuf Erkaya, “Yağdanlıklar bir kenara çekilin” diye övgü dizen iki isme kızdı…

‘BAŞKAN ADAYLIK PEŞİNDE’

Tüfekçi’nin ‘Başkan istişare yapıyor mu?’ sözlerine Yusuf Erkaya’nın “Akşama kadar halkla geziyor, belediyeye geldiği yok ki! Ankette çıkacağım diye uğraşıyor. Tekrar aday olabilmek için imkanları dağıtıyor. Mustafa Tuna da aynısını yaptı” dedi. AKP meclis grubunda nöbetçi bile kalmadığını söyleyen Erkaya, “Partiyi temsilen başkan yardımcısı yok. Ayda bir gün geliyor, o da ilk gün” ifadesini kullandı.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER