SON DAKİKA
Tümü

Ekonomi

Anasayfa / Ekonomi / AKP’DEN ERDOĞAN ADINA ŞOK AÇIKLAMA!..

AKP’DEN ERDOĞAN ADINA ŞOK AÇIKLAMA!..

5 Mart 2018 / Pazartesi 20:49
Niye ki?

Ünal: “SATIŞA CUMHURBAŞKANIMIZIN HERHANGİ BİR MÜDAHALESİ OLMAYACAK”

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi üzerinden çok ciddi kara propaganda oluşturulduğunu savunarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda herhangi bir müdahalesi sözkonusu olmayacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Ünal, tartışma yaratan şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda şunları söyledi:

“SATIŞA ERDOĞAN’IN MÜDAHALESİ OLMAYACAK”

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda herhangi bir müdahalesi söz konusu olmayacak. Türk Şekere pancar temin eden çiftçiler mevcut kotaları çerçevesinde pancar üretmeye devam edecekler. Türk Şekere pancar temin eden çiftçilerin mevcut kotalarıyla ilgili bir kısıtlama söz konusu olmayacak. Fabrikaların üretim devamlılığı ve zorunluğu mutlaka sağlanacak. Yine şeker üretimiyle ilgili doğrudan ilişkisi bulunmayan arsa ve araziler ihale dışında tutulmuştur.

“DERTLERİ İSTİSMAR ALANI OLUŞTURMAK”

“Gıda güvenliği ve nişasta benzeri ürünler üzerinden oluşturulmak istenen çok ciddi bir kara propaganda var. Bu konuda da şunun bilinmesini istiyoruz. Birilerinin derdi pancar üreticisi veya gıda güvenliği değil, bu mesele üzerinden iktidara dönük bir istismar alanı oluşturmaktır. Biz çalışanların haklarından pancar üretimine üreticinin kotalarından, üretimin sürdürülebilirliğine kadar her şeyi yakından takip ediyor ve bunların korunması noktasında büyük hassasiyet gösteriyoruz.”

Kaynak: Hürriyet

Etiketler:, ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER