Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sarizeybekhaber/public_html/wp-content/themes/haber9/header.php on line 63
SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / AKP’den FENA AÇILIM!.. İDDİA AĞIR!..

AKP’den FENA AÇILIM!.. İDDİA AĞIR!..

9 Mart 2018 / Cuma 04:01
Yeni açılım süreci...

TAKAN: “AKP+MHP %50 ARTI 1 ETMİYOR, AKP AÇILACAK”

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan çok çarpıcı bir iddiayı bugünkü köşesine taşıdı. Takan, “ AKP’nin oyu yüzde 40, Erdoğan’ın oyu yüzde 45 civarına takılıp kaldı. MHP ile hâlâ 50 artı 1 bulunamıyor.” diye yazdı.

“Oy alabilmek uğruna açılım sürecinin yeniden başlayacağını ileri süren Takan, “açılım süreci içine bölgenin muhafazakâr kanaat önderleri de katılacak. Bir Habur ya da Dolmabahçe değil, çalıştaylar düzeyinde, sivil toplum kuruluşları da devreye girecek” dedi. Ahmet Takan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“AKP+MHP YÜZDE 50 ARTI 1 ETMİYOR”

“R. Erdoğan, yaptırdığı anketlerden istediği sonuçları alamıyor. AKP’nin oyu yüzde 40, Erdoğan’ın oyu yüzde 45 civarına takılıp kaldı. MHP ile hâlâ 50 artı 1 bulunamıyor. Bunun için önlem paketlerinin devreye sokulması planlanıyor. Bu kapsamda Erdoğan 2 paket hazırlatıyor, üzerlerinde son çalışmalar yapılıyor. Erdoğan’ın vereceği talimat doğrultusunda bu paketler hayata geçirilecek.”

“YENİ AÇILIM SÜRECİ GELİYOR”

“ Paketlerin hazırlanmasının başat sebebi ise MHP ile yapılan ittifak sonucunda istenilen oy oranının tutturulamamasından dolayı Kürt oylarına duyulan ihtiyaç. HDP’li yetkililerin şahin kanadını dışarıda bırakıp, içerideki ılımlı kanat ve onların bölgedeki uzantısı başta olmak üzere görüşerek “açılım süreci” başlatılacak.”

“AÇILIM SÜRECİ İÇİN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ KULLANILACAK”

“ Bu “açılım süreci” içine bölgenin muhafazakâr kanaat önderleri de katılacak. Bir Habur ya da Dolmabahçe değil, çalıştaylar düzeyinde, sivil toplum kuruluşları da devreye girecek, AKP, sessiz sedasız, ancak kamuoyunda sıkıntı yaratmayacak batı oylarını da rahatsız etmeyecek bir “çözüm süreci” başlatacak. Bunun için alt yapı çalışmaları hazırlandı. Erdoğan’ın talimatını bekliyor. Amaç bölgedeki ve diğer büyükşehirlerdeki Kürt oylarını yukarıya çekmek.”

”İŞÇİ VE MEMURLARA ZAM PAKETLERİ GÜNDEMDE”

İkinci paket, “ekonomik paket” olacak. Bu paket ile piyasadaki olası dalgalanmalar sonucunda oluşacaklara yönelik önlemler alınacak. İş çevrelerine vergi düzenlemeleri başta olmak üzere teşvik paketlerini içeren bir paket çalışmaları tamamlanıyor. Bu paket ile özellikle ekonomik kriz durumunu ortadan kaldırmak amaçlanıyor. İşçi ve memura seyyanen zamlar da gündemde…”

“ANKET SONUÇLARI YÜKSELİRSE, ERKEN SEÇİM GELİYOR”

“Böylelikle Afrin harekâtının tartışmalarını da kamuoyundan uzak tutmak amaçlanıyor.AKP’nin hazırladığı paketler hayata geçirildikten sonra ise tekrar kamuoyu yoklamaları yapılacak. Bundan çıkacak sonuçlar doğrultusunda erken seçimin hangi tarihte yapılacağına karar verilecek. “

Kaynak: Ahmet Takan/ Yeniçağ

Etiketler:, , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER