SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / AKP’li Vekil ‘Kaş Yapayım’ dedi…GÖZ ÇIKARDI!..

AKP’li Vekil ‘Kaş Yapayım’ dedi…GÖZ ÇIKARDI!..

1 Ağustos 2019 / Perşembe 12:55
Jülide İskenderoğlu...

AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, katıldığı bir programda yaptığı konuşmada Çanakkale’deki Kaz Dağları’ndaki ağaç kıyımına değindi. Vekilin açıklamaları büyük şok yarattı. İskenderoğlu, “Bugün kağıdı kullanıyorsak, ahşap masada yemeğimizi yiyorsak aslında bu kesilen ağaçlardan yapılan ürünler” dedi. Sosyal medyaya düşen o konuşma büyük tepki çekti.

‘DÜNYANIN HER YERİNDEN MADEN ÇIKARTMA YASASI VAR’

Kesilen ağaçlardan kâğıt ve masalar yapıldığını belirten İskenderoğlu, “Önümüzde gündem ile ilgili bir konu var. Biz bir kere hiçbir madenin avukatı değiliz. Bu memleketin her ağacı, her suyu, her denizi bize emanettir ancak yapılan bir maden kanunu ile birlikte biliyorsunuz ki dünyanın her yerinden maden çıkartma yasası var bununla ilgili. Doğru yapılıyor mu kısmında eminim müdürlerimiz bize gereken açıklamayı verecektir ama Çanakkale’de bugün bin 800 noktada ağaç kesiliyor” diye konuştu.

‘KESİLEN AĞAÇLARDAN FAYDALANIYORUZ’

Her şeyin kontrol altında olduğunu anlatan İskenderoğlu, “Kesen hiçbir firma değil, kesen bizim devletimiz, kesen orman bölge müdürlüğümüz. Hiçbir şey kontrol dışında gerçekleşmiyor. Bugün kağıdı kullanıyorsak, ahşap masada yemeğimizi yiyorsak aslında bunlarda bu kesilen ağaçlardan yapılan ürünler. Çanakkale’nin her ağacı bizim için kıymetli. Kesilen ağaçların yerine 3 milyon ağaç dikiyoruz kesinleri söylerken kimse dikilenleri söylemiyor” şeklinde konuştu.

SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI
AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun bu açıklamalarının sosyal medyada hızla yayılması üzerine tepkiler de gecikmedi. Vatandaşlar, İskenderoğlu’nun bu konuşmasını kınadıklarını belirtti.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER