Ana Sayfa
28 Mayıs 2016 ( 2518 görüntülenme )

Akşener Fırtınası Öyle Bir Esti ki...

Türk Milleti'nin bu büyük coşkusunu görmemek ve Milletçi Hareket'in Çaktığı Yıldırım'ı duymamak için kör ve sağır olmalı!..

MHP Genel Başkan adayı Akşener Bolu’da büyük bir kalabalık tarafından “Başbakan Meral” sloganlarıyla karşılandı.

Anadolu gezilerine tüm hızıyla devam eden MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener dün Köroğlu Diyarı Bolu'daydı.

Saat 14:30'da Dağkent Kavşağı'nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Akşener'i yağan yoğun yağmura rağmen vatandaşlar ve partililer yalnız bırakmadı.

Aracından iner inmez, "Başbakan Meral" sloganları ile karşılanan Akşener de vatandaşları selamladı.
MHP Bolu eski il Başkanı Mehmet Aydın, Bolu eski Kadın Kolları Başkanı Emine Kendirci ve Bolu'nun 6 üst kurul delegesinden imza veren 5 üst kurul delegesi de program boyunca hazır bulundu.

Bolu Abant İzzet Baysal üniversitesinden çok sayıda öğrencinin Akşener'e destek vermek için geldiği görüldü.

Otobüsüne binmek üzere iken, kapıda kendisini bekleyen MHP milletvekili adayı engelli Umutcan Günerkaya da Akşener'e başarılar dileyerek, "Dualarım sizinle" dedi. Akşener de Günerkaya'nın boynuna sarılarak teşekkürlerini iletti.

"Dik dur eğilme Bolu seninle" sloganları ile otobüsüne binen Akşener, yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde şehir merkezine geldi. Akşener kısa bir şehir turunun ardından basın toplantısı yapacağı Gazelle Resort Otel'e geçti.

Bolu Eski il Başkanı ve Üst kurul delegesi Mehmet Aydın:

"Yargıtay, kongre süreci ile alakalı hepimizin sevinçle karşıladığı bir karar verdi. Genel merkez ise buna karşılık hukuken hakkı olmayan bir hamle yaparak kongre tarihi açıkladı. Kongre yapılmasına ilişkin hukuki yetki çağrı heyetindedir. Partinin asli unsunu olan üst kurul delegeleri olarak çağrı heyetinin yapacağı açıklamayı bekliyoruz."

Üst Kurul delegesi Çetin Yardemir:

"Üst kurul delegeleri olarak MHP'de değişimden yanayız. Tüzük değişikliği yapılması için imzalarımızı verdik. Bunun yargıya gitmesini istememize rağmen genel merkez bize yargı yolunu gösterdi. Yüce yargı doğru bir karar vererek kurultayın yapılması yönünde karar verdi. Öncelikle tüzük değişikliği, ardından genel başkan seçiminin yapılacağı bir kongre istiyoruz.

Konjonktüre göre daha iyi siyaset yapabilecek, MHP'yi toparlayabilecek, halkın güvenini kazanıp halka kendini anlatabilecek bir genel başkan ile ülkücü iradeyi iktidara taşımak istiyoruz.

Tüm camiamıza ve Türkiye'mize kurultayımızın hayırlı olmasını diliyorum. Genel merkezinin açıkladığı kurultay tarihi yanlış ve hukuka aykırı. Yargı yetkiyi çağrı heyetine vermiştir. Tüzük kurultayının yapılması için çağrı heyetinin açıklamasını bekliyoruz."
(Bünyamin ÖZTÜRK/yenicag)

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ