SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Albayrak’tan ENTERESAN ÇIKIŞ!..

Albayrak’tan ENTERESAN ÇIKIŞ!..

7 Şubat 2019 / Perşembe 04:26
Hazine Bakanı...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019’un enteresan bir yıl olacağını söyledi. Bakan Albayrak, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusuna “Gündemimizde yok” yanıtını verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019’un enteresan bir yıl olacağını söyledi. Ankara’da gazetecilerle bir araya gelen Albayrak, yüzde 2.3’lük büyüme hedefinin tutturulacağını söyledi. Albayrak’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘2019’DA ÇOK AKTİF BİR HAZİNE BORÇLANMA STRATEJİMİZ OLACAK’

“Vade, maliyet, kur farklılığı esasında en optimum kullanacak şekilde Hazine’yi borçlandırıyoruz. Amacımız faize düşük ödemek, yatırıma daha fazla kaynak aktarabilmek. Piyasa ile kavga etmeyiz ama anahtarı da piyasaya vermeyiz. Bazı uyanık oyuncular şikayet edebilir ama biz yolumuza devam edeceğiz. 2019’un tamamında çok aktif bir hazine borçlanma stratejisi olacak. Herkes buna hazırlıklı olsun.”

‘İŞ BANKASI ÇOK KURUMSAL, HAZİNEYE GEÇERSE YATIRIMCIDA İYİ BİR ALGI OLUR’

“(İş Bankası’nın Hazineye devriyle ilgili tartışma) İş Bankası konuşmasının doğru zeminde yapılması lazım. Meclis bu konuda adım atabilir. Böyle bir adım atılırsa sahiplik ve kurumsallık açısında daha güçlü bir resim çıkar. İş Bankası zaten çok kurumsal bir marka kamuya geçerse hem yerli yabancı yatırımcı nezdinde daha iyi bir algı çıkar.”

‘BELEDİYE TANZİM SATIŞ YERLERİ KURULACAK’

“Belediyelerimiz hızlı bir kurulumla uygun fiyatla tanzim satış yerleri imkanı sağlayacak. Tarladan sofraya profesyonel, bütünleşik bir adım atılacak. Seracılıkla alakalı yeni yatırım, dönüşüm konusunda, modern olması konusunda bir paket hazırlayacağız. Bu hafta açıklayacağız. Kamu olarak biz sera konusunda stratejik bir yatırım yapılanmasına gideceğiz. Güçlü bir ekosistem kuracağız, çok hızlı adımlar atacağız.”

‘GIDA TERÖRÜNÜN PERDE ARKASINDA ÖRGÜTLE İŞ YAPANLAR VAR’

“Gıda terörünün perde arkasına baktık. Gördük ki felaket tellallığı yapanlar bazı siyasi partilerden aday. Şaşırmamak lazım ülkenin canına kasteden terör örgütlerine destek olanlar mutfağına mı kast etmeyecek.”

‘EYT GÜNDEMİMİZDE YOK’

Bakan Albayrak, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusuna “EYT konusu ile ilgili bu hükümetin cevabı ortada. Çok basit yaklaşmak doğru değil. Gündemimizde yok” yanıtını verdi.

Kaynak: Cumhuriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER