6 izlenme 19 Eylül 2021
İYİ Parti’de bugün kurultay heyecanı yaşanıyor. 

MANZARA BU!..


Salonda yerini alan İyi Parti Üyesi olan Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen Twitter hesabından paylaştığı videoda kurultaydaki kalabalığın çekip "İyi Parti'yi kale almayanlara gelsin" notuyla paylaştığı görüntülerde "Manzara bu... Böyle bir kalabalık, haydi hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

“İYİ Parti kongresinde içeride on binler var yayınlayacak televizyon yok”

İYİ Parti Kurultayı'nda yaşanan yoğun ilgi yaşanıyor. Ankara Spor Salonu kısa zamanda doldu büyük bir kalabalık kurultayın yapıldığı salona girebilmek için bekliyor. Öte yandan binlerce partilinin akın ettiği tarihi kongreyi yayınlayacak televizyon kanallarının kongreye gelmediği gözden kaçmadı.

İYİ Parti Kurultayı’nda dikkat çeken konulardan biri de Kurultay’a olan yoğun ilgi oldu. Sabah erken saatlerde partililer Kurultay salonunu akın etti.

Deyim yerindeyse Kurultay salonu ‘hınca hınç doldu ve kalabalığın ardı arkası kesilmedi. Kurultay salonunun dışında da binlerce kişi beklemeye başladı. Şu saatlerde kurultayın yapıldığı Ankara Spor Salonu’na gelmeye devam ediyor.

İÇERDE BİNLER, DIŞARDA ONBİNLER VAR YAYINLAYACAK TELEVİZYON YOK


İyi Parti Kongresi aynı zamanda Türkiye'de basının geldiği son durumu da ortaya koydu. Parti Kongresi'nin yapıldığı Ankara Spor Salonunda canlı yayın yapacak, görüntü alıp, konuklara kongreyi tartıştıracak televizyon kanalları için yer ayrıldı. Ancak tek bir televizyon bile canlı yayın için kongre salonuna gelmedi. Televizyon kanalları için ayrılmış bölümler bom boş kaldı. Kongreyi sadece Doğan Haber Ajansı canlı yayında aktarıyor.

Oysa AKP, CHP ve MHP kurultaylarında canlı yayın için onlarca kanal çok önceden salona yerleşip, daha kongre başlamadan konuk alarak, partililere mikrofon uzatarak yayınlara başlıyorlar, genel başkan konuşmaları ise canlı olarak veriliyordu.

ÖZDAĞ: “50 BİN KİŞİ VAR”

Öte yandan kurultaya yoğun katılımın olması Ankara’da da yoğun bir trafiğe neden olurken İYİ Parti Medya ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla katılıma dikkat çekti.

Özdağ, “Salonun içinde dışında 50 bin kişi var” dedi.Özdağ’ın o paylaşımı şöyle:

“BOYUNUZUN ÖLÇÜSÜNÜ ALACAĞIZ”

“Parti kurun boyunuzun ölçüsünü alırsınız demışlerdi. İYİ Partiyi kurduk. Bugün 1.olağanüstü kongremizi yapıyoruz.Salonun içinde dışında 50 bin kişi var.Boyumuzun ölçüsünü aldık. Seçimlerde sizin boyunuzun ölçüsünü alacağız.”

Kaynak: Sözcü/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ