Siyaset

Altaylı ‘İstifa Yolda’

CHP Genel Merkezi önüne “Adalet ve Değişim” yürüyüşü düzenleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gazeteci Fatih Altaylı’ya dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

‘ONLAR ATMADAN BEN GİDECEĞİM’

Altaylı’ya konuşan Özcan, “Genel Başkan talimat vermiş. ‘Bunu en geç ayın 20’sinden önce partiden atın’ demiş. Ben de bu zevki onlara tattırmamak için ayın 19’nda partimden istifa edeceğim” dedi. Yazının ilgili kısmı şöyle:

‘KILIÇDAROĞLU GİDERSE KIYAMET KOPMAZ’

“Dün Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan aradı.

“CHP ile ilgili başından beri yaptığınız tutarlı eleştiriler ile ilgili bir CHP’li olarak teşekkür etmek istedim. Özellikle bugünkü yazınız ve ‘Atatürk öldü, bu parti ayakta kaldı. İnönü istifa etti, bu partiye bir şey olmadı. Kılıçdaroğlu gidince mi yıkılacak’ sözleriniz çok önemliydi.” dedi.

‘SESİMİZİ YÜKSELTMEZ İSEK KİMSE DİNLEMİYOR’

“Ben de kendisine “Mücadeleniz haklı ama yönteminiz sizi haksız gibi gösteriyor. Biraz abarttınız. Kılıçdaroğlu’nu mazlum haline getirmemeniz lazımdı.” dedim.

“Haklısınız abarttım. Bunu da bilerek yaptım. Çünkü abartmadığınız zaman kimse dinlemiyor. Bilhassa biraz yüksek tondan gittim ki, toplum burada bir mesele olduğunu görsün istedim.” dedi.

‘HERKES ÇEKİNİYOR’

“Partiden kendisine yönelik tepkileri sordum.

“Partiye gönül verenleri saymıyorum. Onlar zaten benimle aynı fikirde ama pek çok parti yöneticisi, il başkanı hatta belediye başkanı haklı olduğumu söylüyor ama bunu açıkça yapmaya çekiniyorlar.”

‘ONLAR ATMADAN BEN İSTİFA EDECEĞİM’

“Sonuç olarak partiden atılan siz olacaksınız.” dedim.

“Haklısınız. Genel Başkan talimat vermiş. ‘Bunu en geç ayın 20’sinden önce partiden atın’ demiş. Ben de bu zevki onlara tattırmamak için ayın 19’nda partimden istifa edeceğim.” diye yanıtladı. “

3 Temmuz’da Bolu’dan başlattığı “Adalet ve Değişim” yürüyüşünü dün CHP Genel Merkezi önünde sonlandıran, koltuk fırlatan Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı yapmıştı.

Kaynak: Fatih Altaylı/ gerçekgundem

Yazının tamamı için: https://fatihaltayli.com.tr/kose-yazisi/2023/07/14/levent-gultekin-kilicdaroglunun-adi-konmamis-danismani-idim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu