SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Ankara'da BÜYÜK ÇEKİLİŞ!

Ankara'da BÜYÜK ÇEKİLİŞ!

8 Aralık 2016 / Perşembe 07:33

İşte tüyolar…

AKP’nin Başbakan totosunda ikinci gün.

AKP’de ‘yeni genel başkan ve Başbakan’ arayışı sürüyor. Son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan söyleyecek ama yine de partililerin görüşleri alınıyor.

AKP’de yeni genel başkan arayışı sürüyor. Pazar günü yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi genel başkan adayı konusunda temayül yoklamasına dün teşkilatla başlanmıştı. Yoklama bugün de parti merkez yönetimi ve milletvekillerinin yazacağı isimlerle sürüyor. Her ne kadar son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan söylecek olsa da AKP Genel Merkezi tarihi günlerinden birisine ev sahipliği yapıyor.

İşte AKP’deki “düşük profilli Başbakan arayışında” son durum.

DÜN BELEDİYE VE İL BAŞKANLARINA SORULDU
AKP’de dün il başkanları ve il belediye başkanlarına, “Sizce kim genel başkan olsun?” diye soruldu. Temayüle katılanlar isimler kapalı zarf içine yazdıkları pusula ile bu soruya cevap verdi. Dün yapılan yoklamalarda Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın isminin ön plana çıktığı öğrenildi.

BUGÜN DE VEKİLLERE SORULUYOR
Bugün de milletvekillerine temayül yapılıyor. 316 isme tıpkı dün belediye ve il başkanlarına sorulduğu gibi “Başbakan kim olsun?” diye sorulacak. Ankara’da bulunan mevcut AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun yoklamaya katılıp katılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Ayrıca vekillerin dışında bugünkü oylamaya; Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu, Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu ve Siyasi Etik Erdem Kurulu üyelerinin de katılacağı açıklandı.

KAMUOYUNA AÇIKLANMAYACAK SONUÇLAR SARAY’A GÖNDERİLECEK
Temayül sonuçlarının analizi yapıldıktan sonra, Ak Saray’a gönderileceği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret edeceği ismin Perşembe veya Cuma günü bir genel başkan yardımcısı tarafından açıklanması bekleniyor.

“CUMHURBAŞKANIMIZA IŞIK VERECEK”
Dün yoklamaya katılan isimlerden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek “Cumhurbaşkanımızın da mutlaka bir tercihi olacak. Buradaki kanaatler, Cumhurbaşkanımıza da ışık verecek” demişti.

SİZCE HANGİ İSİM BAŞBAKAN OLMALI ?
AKP’de Binail Yıldırım’ın yanı sıra Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Numan Kurtulmuş ve Mehmet Müezzinoğlu’nun ismi geçiyor.
 
 

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER