Siyaset

Antalya.. ‘Önce Paylaştı Apar Topar Sildi’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Antalya MHP İl Başkanlığı ziyareti esnasında MHP’li İl Başkanının koltuğuna oturdu. Fotoğraflar sosyal medyada tepki görünce, apar topar kaldırıldı.

‘ÖNCE PAYLAŞTI’

OdaTV’den Özge Sönmez’in haberine göre, MHP İl Başkanı Onur Temel, o anları Twitter hesabı üzerinden “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır bey ve Ak Parti Antalya Milletvekillerini Myk Üyemiz Antalya Milletvekilimiz Abdurrahman Başkan Bey, Antalya Milletvekilimiz Hilmi Durgun Bey ile beraber misafir ettik. Nazik ziyaretleri için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz.” notuyla paylaştı.

‘SONRA SİLDİ’

Paylaşılan fotoğraflarda MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel’in de misafir koltuğuna oturduğu görüldü. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Antalya’daki temsilcisinin makamı olarak görülen İl Başkanlığı makamına bir bakanın oturtulması partililer tarafından tepkiyle karşılandı. Tepkilerin ardından MHP İl Başkanı Onur Temel, Twitter ve Instagram hesaplarından koltuk fotoğraflarını kaldırdı.

RACONA TERS

Siyasi partilerin teamüllerine göre, İl Başkanlarının koltuğuna sadece partinin Genel Başkanı ve Genel Başkan yardımcısı oturabilir. MHP’li Temel’in fotoğrafı silmesinin nedeni olarak bu teamüle uygun davranışta bulunmaması olarak gösteriliyor.

Kaynak: Ajanslar/Yeniçağ

Başa dön tuşu