SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Antalya’dan 100. Yıl Mesajı!..

Antalya’dan 100. Yıl Mesajı!..

18 Mayıs 2019 / Cumartesi 17:28
Muhittin Böcek...

Yerel seçimlerin ardından AKP’den devralınan belediyelere T.C. ibaresinin eklenilmesine devam ediliyor. Antalya’da Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Büyükşehir Belediyesi tabelasına ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ibaresi eklendi.

Antalya Büyükşehir Belediye binasının giriş kapısına Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla ‘Türkiye Cumhuriyeti’ tabelası takıldı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmalarda 2 büyük vinç kullanıldı. Önce vinç yardımıyla ‘Türkiye’ ibaresini yerleştiren 8 kişilik ekip, ardından ‘Cumhuriyeti’ ibaresini yerine astı. 24,5 metre uzunluğundaki tabelanın ardından binanın girişinde ‘Türkiye Cumhuriyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi’ ibaresi yer buldu.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından Başkan Muhittin Böcek de belediyeye gelerek, inceleme yaptı. Muhittin Böcek, yaptığı açıklamada, 25 yıllık siyasi hayatında ilklere imza attıklarını söyledi. Daha önce de Antalya’da Konyaaltı Belediyesi’ne T.C. ibaresini eklediklerini belirten Böcek, şöyle konuştu;

‘MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100’NCÜ YILINI KUTLAYACAĞIZ!

“Türkiye’de bazı belediye başkanı arkadaşlarım binalarına T.C. ibaresini ekledi. Ben de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel yeri’ dediği güzel Antalya’mızda bir değişiklik olsun istedim. Bütünsel anlamda belediyemizin önüne ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ibaresini astık. Özellikle bunu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na denk getirdik. Yarın bağımsızlık mücadelemizin başlamasının 100’üncü yılını kutlayacağız. Bu anlamda bu yazının Antalya’mıza yakıştığını düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER