SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Atama Bekleyen Öğretmenler, Dikkat! Bakanlık Açıklamasıdır…

Atama Bekleyen Öğretmenler, Dikkat! Bakanlık Açıklamasıdır…

8 Aralık 2016 / Perşembe 06:24

Aklınızda bulunsun…

  ÖĞRETMEN ATAMALARI

MEB Şubat 2016 öğretmen atama kontenjanları, branş dağılımları ve taban puanlarını bugün mebbis.meb.gov.tr ve ikgm.meb.gov.tr’den açıklandı.

Öğretmen atama kontenjanları ve taban puanları Şubat 2015 MEB açıklamasının detayları ise şöyle:

“Bakanlığımıza bağlı eğitim kuramlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında Ek-1 Atama Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Listesinde belirtilen alanlarda 30.000 öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere başvuru alınacaktır”.

ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI 2016 NASIL YAPILACAK?

Adaylar durumlarına uygun atama türünü seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Elektronik Başvuru Formu’nu doldurarak başvuru yapacak.
MEB öğretmen atama kontenjanlarını açıklaması ardından hangi branştan kaç öğretmen atanacak? Hangi branşta kaç öğretmen açığı var? En çok öğretmen ataması hangi branştan yapılacak sorularının da yanıtları belli olacak.
 
EN ÇOK HANGİ BRANŞTAN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK?

Eğitim kulislerinde konuşulanlara göre Şubat 2016 atamasında en çok öğretmen İngilizce Öğretmenliği branşında yapılacak. İkinci sıranın ise Sınıf Öğretmenliği’nde olması bekleniyor. Atama sayısının yüksek olması beklenen diğer branşlar ise İlköğretim Matematik Öğretmenliği ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği.

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2016 BU TARİHLERE DİKKAT!

Geçen hafta Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yaptığı açıklamanın arıdndan öğretmen atama takvimi netleşmişti. Bakan Nabi Avcı’nın açıklamalarına göre öğretmen atama kontenjanları en geç 27 Ocak Çarşamba günü yani yarın açıklanacak. 
Öğretmen atamaları ise 11 Şubat’ta yapılacak. Şubat’ta öğretmen atama sayısı ise 30 bin olacak. 

ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN ŞUBAT 2016

30 bin öğretmen atamasında kontenjanların açıklanmasının ardından öğretmen adayları atamalar için başvuruda bulunacak. Şubat 2016 için öğretmen atama başvuruları 2 Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Öğretmen atama başvuruları son gün ise 8 Şubat 2016. Atama başvuru süresinin tamamlanmasının ardından 11 Şubat’ta öğretmen atamaları yapılacak(Cumhuriyet).

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER