Genel
20 Ağustos 2017 ( 362 görüntülenme )

AYVALIK'TA KORKUNÇ ŞÜPHE!..

MEHMET TÜM: SABOTAJ MI BU, OTEL YAPILACAK İDDİALARI VAR


CHP Balıkesir Milletvekili ve Çevre Komisyonu Sözcüsü Mehmet Tüm, Ayvalık'ta Hakkıbey Yarımadası'nda Şeytan Sofrası'nın hemen altında çıkan yangında sabotaj ihtimalini Meclis gündemine taşıdı.

Ayvalık’ın Hakkıbey Yarımadası’nda 17 Ağustos perşembe günü öğleden sonra başlayan ve akşam saatlerinde kontrol altına alınan yangının çıkış nedeni hala netlik kazanmadı. 

5 hektarlık çamlık ve zeytinlik alanın küle dönüştüren, Türkiye’nin en büyük tabiat parkı olan Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nın doğal güzelliğini bozan yangındaki sabotaj olasılığı CHP Balıkesir Milletvekili ve Çevre Komisyonu Sözcüsü Mehmet Tüm tarafından TBMM’ye taşındı.

Son günlerde Balıkesir’de en turistik ormanlarda yangın çıktığına dikkat çeken CHP’li Tüm, Ayvalık’ta da sabotaj olasılığının yüksek olduğunu söyledi:

"BÖLGENİN EN GÜZEL ALANI"
“Son 1 aydır Balıkesir’in en güzel ormanlarında yangınlar olmaya başladı. 9 Ağustos tarihinde dünyanın en önemli oksijen merkezlerinden Kaz Dağları’nda dört farklı noktada yangın çıktı ve 1 kişi kundaklama şüphesiyle tutuklandı. Şimdi de Ayvalık Şeytan Sofrası’nda yangın çıktı ve ekiplerin çabasıyla 3 saat içinde kontrol altına alındı. Ayvalık’taki yangın alanı, tabiat parkın en güzel yerlerinden biri ve doğal SİT alanıdır. "

"NEDEN DENETİM YOK"
Bölgenin normalde sıkı denetim altında olması lazım. Orada herkes elini- kolunu sallayarak parka giremez, ateşle piknik yapamaz, bitkiler toplayamaz, hayvan otlatamaz. Ama nedense denetim eksikliğinden midir bilinmez, bir yangın çıkıyor ve 5 hektarlık alan kül oluyor. Yangınlar nedense hep turistik bölgelerde çıkıyor ve ormanları hep ‘parsel parsel’ yakıyor."

"CİDDİ ŞÜPHELERİMİZ VAR"
" Ayvalık’ta yanan bölgeye tatil köyü veya otel inşaatı yapılacağına dair kamuoyunda ciddi şüpheler var. Ayvalık’a yönelik eğer birilerinin böyle bir planı varsa orada bunu yapamayacaklarını çok iyi bilsinler. Rant talan ekonomisine asla geçit vermeyeceğiz.”
CHP’li vekilden Şeytan Sofrası’ndaki yangın için önemli iddia
Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ