Genel
20 Mart 2017 ( 10349 görüntülenme )

BAHÇELİ'DEN BİR TUHAF AÇIKLAMA!

BAHÇELİ: KEÇİ ADASINDA NE İŞİMİZ VAR!..

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in
Ben sayın Bahçeli’nin inşallah, sayın Cumhurbaşkanı’nın yardımcısı olmasını çok önemsiyorum’ sözlerine MHP lideri Bahçeli'den yanıt geldi. 

MHP lideri önceki gün düzenlediği Elazığ mitinginin ardından bir grup gazeteciyle sohbetinde özetle şunları söyledi:

"Yardımcı yakışık almaz"

(Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek’in ‘Ben sayın Bahçeli’nin inşallah, sayın Cumhurbaşkanı’nın yardımcısı olmasını çok önemsiyorum’ sözleri üzerine Bahçeli'nin cevabı:

"Devlet Bahçeli bir siyasi kurum olan, 48 yıllık, geleneği göreneği olan bir siyasi partinin genel başkanı. Böyle bir partinin genel başkanının cumhurbaşkanlığı yardımcısı gibi bir sıfatla görev üstlenmesi yakışık almaz. AKP’de onu yapabilecek çok sayıda insan var ama biz ayrı bir tüzel kişiliğiz. MHP’yi kimse bir yere yamalamaya kalkmasın".

(MHP’den cumhurbaşkanlığı yardımcılığı görevine Bahçeli'nin cevabı:

"Öyle bir düşüncemiz yok. Arkadaşlarımız da buradalar, kendi aramızda bir değerlendirmede öyle bir düşünceye sahip değiliz."

"Herkesi ihraç etmiyoruz"

(MHP’deki ihraçlara Bahçeli'nin cevabı:

"MHP’nin içinde, programına, tüzüğüne aykırı olarak Türkiye’nin temel ilkeleriyle bağdaşmayan davranışlarla birçok yasadışı örgütlenmelerin içinde bulunan veya adı geçenler varsa onu MHP’de olduğu gibi diğer siyasi partilerin de ayıklaması lazım. Son ihraç edilenlerin sebebi çok kabarık. (Gülüyor) "

"Parti tüzüğü ve programı dışında düşünüyorsun o zaman kendi kendine bir karar ver demek daha doğru olurdu. Diyemedikleri için biz ayıklıyoruz. Koray Aydın çok daha tecrübeli bir siyasetçi. Eleştirmiş olsa dahi ihraç sebebi olmaz. Keşke herkes öyle davransa. Hayır diyen herkesi ihraç etmiyoruz. Ama hayır kisvesi altında değişik ilişkilerle MHP’nin varlığını zedeleyebilecek davranışlar ihraç sebebidir".

"KEÇİ ADASINDA NE İŞİMİZ VAR"

(Eski mhp milletvekili meral Akşener’in Yunan işgalindeki Keçi Adasına çıkma teklifine Bahçeli'nin cevabı:

"Keçi Adası’na niye çıkacakmışız ki? Kendisi gitsin, nereye gidiyorsa gitsin. (Gülüyor) Bizim onunla işimiz kalmamıştır. Akşener’i hiç aklımıza getirmiyoruz. Hiçbir faaliyeti bizim merakımız içinde değil. Allah yolunu açık etsin. Bizden uzak kalsın da nereye gidiyorsa gitsin. (Gülüyor)"...

Kaynak:cnnturk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ