SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / BAHÇELİ HAKKINDA DİKKAT ÇEKİCİ İDDİA!..

BAHÇELİ HAKKINDA DİKKAT ÇEKİCİ İDDİA!..

5 Temmuz 2017 / Çarşamba 09:03

780 HAKİM VE SAVCI’NIN GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLEN HAKİM VE SAVCILARIN TAMAMI SOSYAL DEMOKRAT VE ÜLKÜCÜ 

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ durumu araştırdı ve kamuoyunu, bugünkü köşesinde bilgilendirdi.

Demirağ yazısında görev yerleri değiştirilen hakim ve savcılarla ilgili olarak Bahçeli’ye gidildiğini ancak hiçbir sonuç alınamadığını duyurdu.
İŞTE DEMİRAĞ’IN GÜNDEMİ SARSACAK O YAZISINDA ÖNE ÇIKANLAR:
“BENİM İÇİN MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ OLMALARI HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL”
Geçtiğimiz gün adli yargıda 780 hakim ve savcının tayinleri çıktı. Büyük bölümü Milliyetçi-Ülkücü. Aralarında sol görüşlü, sosyal demokratlar da var. Ortak özellikleri AKP’ye biat etmeyişleri. İşin vahim tarafı bu tayinlerden önce, yeni hükümet sözcüsü olan MHP Genel Müdürü Devlet Bahçeli’ye bir heyet gider ve haksız tayinlerin durdurulması istenir. Bahçeli’nin cevabı her zaman olduğu gibi bilgece!.. Tarihe altın harflerle geçen cinsten. Aynen: “Benim için milliyetçi-ülkücü olmaları hiç önemli değil. Ben her istediğimi zaten yaptırıyorum” diyor. Tam da Bahçeli’ye yakışan türden yani… “

“BAHÇELİ BİAT İLE KOLTUK ARASINDA SIKIŞMIŞ”
“Bilgenin her çam devirmesinden sonra tevil eden zırvacılar hiç zahmet etmesin. Milletin zeka seviyesi ile alay etmeye kalkışmasın. Bay Bahçeli “Milliyetçi-Ülkücülük de ne. Toplumculuk-Ahlakçılık, geliştirmeci ve halkçılık dediğiniz tarihte kaldı. Köycülük mü kalmış, herkes şehirde. Şahsiyetçilik, 9 Işık dediğiniz şeyler demode. Artık tek ilkemiz tek adama biat ve koltuğu korumaktır. Bakın nasıl da 750 delegenin iradesini hiçe saydırdım. Mahkemenin kongre kararını kaldırttım. Avukatımı HSK’ya seçtirttim. Muhalifleri gözaltına altına aldırdım. Daha ne yapsın hükümet. Tak diye istiyorum. Şak diye yapıyorlar. 3-5 bin hakim-savcı atılmış, 6-7 bini haksız tayin olmuş. Bize ne… Allah saraya zeval vermesin. Seçmenin de gözünü toprak doyursun. Giden gitsin bana avanem yeter de artar bile… ” diyor açıkça. 
“YARGI TASFİYE EDİLİYOR”
Halen anlamayan var mı?Adli yargıdaki 780 tayinin ardından sonra sırada idari yargı var ki Danıştay ve Yargıtay’da ciddi tasfiye bekleniyor. Yüksek yargı mensupları tenzili rütbe ile memleketin en ücra köşelerine atanacak. Bir nevi istifa ve emekliliğe zorlanacak. Sanırım bu da Bahçeli ile AKP hükümeti arasındaki aleni protokolün bir parçası.”

“FETÖ İDDİANAMESİNİ YAZAN YARGIÇ DAHİ GİTTİ”
“780 hakim ve savcının isimlerini tek tek sıralama imkanımız yok. Bir örnek hepsine bedel Necip Cem İşçimen… 15 Temmuz öncesinde Anayasal Suçlar Bürosu’nun başındaydı. FETÖ iddianamesini yazdı. TSK’yı ele geçiren cemaatin darbe yapabileceği uyarısında bulunmuş ve siyasi iktidarın sorumluluğuna dikkat çekmişti. Yani çizmeyi aşmıştı”.
Kaynak:Yavuz Selim DEMİRAĞ/ Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER