SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Bahçeli işi ilerletti: ‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’ DEMEYİN!..

Bahçeli işi ilerletti: ‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’ DEMEYİN!..

11 Mayıs 2019 / Cumartesi 13:32
Ekrem İmamoğlu'nun "Her şey çok güzel olacak" sloganını...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri YSK tarafından iptal edilen Ekrem İmamoğlu’na destek için başlatılan ‘Her şey çok güzel olacak’ kampanyasını hedef gösterdi. Bahçeli, “Her şey çok güzel olacak diyen FETÖ’cüler, PKK’lılar var” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganının yanlış olduğunu söyleyen MHP lideri Bahçeli, seçimle ilgili paylaşım yapan sanatçılara tepki gösterdi. Bahçeli’nin hedefinde CHP lideri Kılıçdaroğlu da vardı.

‘HER ŞEY GÜZEL OLACAK’ DEMEK ÇOK YANLIŞ

Kendisini izleyen gazetecileri iftar yemeğinde ağırlayan Bahçeli, ”2014-2013 yıllarında Emre Uslu denen bir kişinin sloganı bu. Şimdi bunu herkes kullanıyor. Bir de bütünleşenler var. Kimler var mesela? Güroymak’a giderken orada Norşin olarak isim değişikliğini ifade ederken ‘Her şey çok güzel olacak’ diyen bir eski cumhurbaşkanı var, FETÖ’cüler, PKK’lılar var. Slogan çok yanlış” dedi.

BU SLOGANIN KAYNAĞI BİR GENÇ

Söz konusu slogan 31 Mart seçimlerinden önce ortaya çıkmıştı. Seçim çalışması sırasında otobüsten vatandaşları selamlayan İmamoğlu’nun yanına bir genç gelerek, “Her şey çok güzel olacak Ekrem abi her şey çok güzel olacak” diye seslenmişti. Bu sesleniş o anlarda İmamoğlu’nu duygulandırmış, “Çocuğa bak her şey güzel olacak diyor şu inanç yeter bize şu inanç” demişti.
İmamoğlu’nu etkileyen aynı sözlerin yer aldığı pankartla çekilmiş fotoğrafı da mazbata iptaline dair karar alınmadan önce sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Kaynak: Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER