Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/sarizeybekhaber/public_html/wp-content/themes/haber9/header.php on line 63
SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / BAHÇELİ KAPIYI KAPATTI… BBP ŞAŞKIN!..

BAHÇELİ KAPIYI KAPATTI… BBP ŞAŞKIN!..

7 Mart 2018 / Çarşamba 21:40
İttifak...

YALÇIN: “CUMHUR İTTİFAKINDA SADECE BİZ VE AKP OLACAK”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 2019’da gerçekleşmesi planlanan seçimler için yapılacak ‘Cumhur İttifakı’nda sadece kendi partisinin ve AK Parti’nin olacağını söyledi ve “Diğer partiler AK Parti listesinden seçime girecek” dedi.

Meclis’te basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Semih Yalçın, pusulada AK Parti ve MHP dışında başka bir partinin bulunamayacağını ifade etti ve şunları söyledi:

“İTTİFAK PARTİLERE AÇIK AMA…”

“Ne Adalet ve Kalkınma Partisi yetkilileri ne de MHP sözcüleri bu ittifakın başka partilere kapalı olduğunu söylemedi. Böyle bir şey yok. Bu ittifaka dahil olmak isteyen siyasi partiler varsa onlar da bu talepte bulunabilirler. Nitekim BBP, bu talebi iletti, desteklediğini ifade etti. O halde bu ittifakın bünyesi içindedir.”

“BİZDEN BAŞKASI İTTİFAK SÜTUNUNDA OLMAYACAK”

“ Ama o bünye içerisinde olurken şekil farklı olabilir. Yani aynı sütunda değil de partilerin herhangi birinin listesinden gözükmek suretiyle bir oluşum olabilir. Dolayısıyla ittifak ne BBP’ye ne de Saadet Partisine kapalı değildir.”

Kaynak: Sputnik News

Etiketler:, , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER