SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / BAHÇELİ KONUŞTU… DAĞLAR TAŞLAR KURTLAR KUŞLAR ŞAŞTI!..

BAHÇELİ KONUŞTU… DAĞLAR TAŞLAR KURTLAR KUŞLAR ŞAŞTI!..

8 Ocak 2018 / Pazartesi 06:44

Bahçeli: “Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a destek verilecek”

MHP lideri Bahçeli, Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi. 
Bahçeli, seçimlerde cumhurbaşkanlığı için partisinin aday çıkarmayacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destekleneceğini açıkladı.
Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

‘MHP CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE ADAY GÖSTERMEYECEK’
“MHP Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir, MHP’nin genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmayacaktır. Başkaları gibi kamuoyunu bir takım 8 yapmaya çalışan ortama sürüklemeye gerek yoktur. İttifak olursa ittifakla, ittifak olmazsa kendi partisi olarak seçime girer. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Yenikapı ruhu ile hareket eder, Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alır.” 
‘AKP YÖRÜNGESİNDE ERDOĞAN DESTEKLENECEK’
“MHP Türkiye’nin birliğini, dirliğini göz önüne alarak, eğer yeni bir sürece girilmişse, bu sürecin başlaması tarihi 3 Kasım 2019 olacaksa, o zaman 2019’da MHP Cumhurbaşkanlığı seçimi veya milletvekilliği seçiminde bu yönüyle hareket edecektir. MHP, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Yenikapı ruhuyla hareket ederek Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alır. Düşüncemiz, cumhur ittifakıdır.”
‘MHP KABİNE’DE YER ALMAYACAK’
Kurulacak yeni hükümete ‘Destek verdik, şu kadar bakanlık isteriz’ gibi ahlaksız bir davranışın içinde olmayız. Cumhurbaşkanı kendisi bilir. 
Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER