SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / BAHÇELİ KONUŞTU… SARAY KARIŞTI… MHP ŞOKTA!..

BAHÇELİ KONUŞTU… SARAY KARIŞTI… MHP ŞOKTA!..

12 Ocak 2018 / Cuma 07:58
Ey Büyük Allah!..

BAHÇELİ: “ERDOĞAN MİLLİLİK NAMINA NE VARSA MAHVETMİŞTİR”

BAHÇELİ: ERDOĞAN HAÇLI İTTİFAKINDA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hafta başında gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle buluştu ve 2019 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

“MHP, Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir” sözleriyle MHP’nin 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıklayan Devlet Bahçeli şöyle devam etti:

“MHP Genel Başkanı aday olmayacaktır. MHP olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi olarak milletvekilliği seçimine girer. Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alır.”

Bahçeli’nin bu sözleri sonrasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan şöyle cevap verdi:

“Sayın Bahçeli’nin yerli ve milli duruşunu özellikle vurgulamam lazım. Kendisine şimdiden beyan ettiği destek kararı için şahsım, partim, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.”

Karşılık 2019 ittifakına ilişkin açıklamalar sonrasında Erdoğan ve Bahçeli dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya gelerek ittifaka ilişkin detaylar konuşuldu.

Peki yaklaşık 4 yıl önceki Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde neler olmuştu?

“BİR ÖNCEKİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ”

10 Ağustos 2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP, dönemin Başbakan’ı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aday olarak gösterirken, MHP ise CHP ile ittifak yaparak Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday göstermişti. 10 Ağustos 2014’teki seçimler öncesinde liderler birbirlerine çok ağır ifadelerle yüklenmişti.

Bugünkü Erdoğan-Bahçeli ittifakından ise o günlerde eser yoktu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün AKP-MHP ittifakı için, “Biz bu işi milli mutabakat olarak görüyoruz. Milli ve yerli olan herkesle hareket edeceğiz” derken, 2014 yılında MHP için, “MHP içinde adaylığa cesaret edecek kimse bulamıyor mu? Belki kazanamaz, belki yenilir ama en azından izzetiyle yenilir” diyordu. 

Devlet Bahçeli ise bugün 2019 adayını Erdoğan olarak açıklarken, 2014 yılında Erdoğan için, “Erdoğan milli değerleri mahvetmiştir. Milliğe karşı haçlı ittifakında yer aldı” ifadelerini kullanmış ve çok daha ağır sözler sarf etmişti.

Kaynak: Odatv

Etiketler:,
POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER