SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Bahçeli ‘Nereye Böyle’

Bahçeli ‘Nereye Böyle’

22 Haziran 2020 / Pazartesi 17:37
Irak, haftanin, barzani, pkk...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli, açıklamalarında TSK’nın Haftanin’e düzenlediği operasyonu değerlendirirken, Barzani yönetiminin ise PKK terör örgütü ile anlaştığını belirtti.

‘BÖLGE ISINACAK’
Bahçeli, “İkinci Kandil olarak tanımlanan Haftanin’e Türk kahramanlığının mührü vurulmuştur. Görüldüğü kadarıyla süreç iyice kızışacak, bölge oldukça ısınacaktır. Kaldı ki Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma haklarını tavizsiz kullanmaktadır” dedi.

‘PKK BARZANİ ANLAŞTI’
Bahçeli sözlerinin devamında ise, AKP iktidarının yakın ilişkilerini sürdürdüğü Barzani yönetimini eleştirdi. Bahçeli, “Sınırlarımızın hemen dibinde ABD-Fransa müşahitliğinde yapılan gizli ve sinsi görüşmeler, temaslar ve diyaloglar sonucunda PKK ile Barzani unsurları arasında emel ve hedef birlikteliği sağlandığı anlaşılmaktadır.” dedi.

Haber işte böyle…
Türkiye’nin gündemi salgın sürecinde ağır ekonomik sorunlarla boğuşan insanlarımızın sorunlarına çözüm bulmaktır.Türkiye’nin gündemi AKP’li Başkan yardımcısının ‘Fetö’yle kol kola girdik, Türk Ordusunu kırdırdık’ itirafıyla ortaya çıkan ağır kumpasın sorumlularını bulmak ve yargıya teslim etmek olmalıdır. Ancak Bahçeli’nin açıklamalarında bunlar yok yani gündeminde değil.

SEÇİM MANİPÜLASYONU
Peki o zaman Devlet Bahçeli, Erdoğan’ın kardeşim dediği Barzani’yi neden şimdi gündemine aldı, derseniz, bu siyaset 2023 seçimlerine giden yolun taşlarını döşüyor. Bu yolun temel taşı HDP. HDP üzerinden CHP ve İYİ Parti’ye baskı kurabilmek için bugün terör gündeme getiriliyor, Pençe 3 harekatı, çatışmalar ve şehitler üzerinden seçim manipülasyonu hazırlanıyor. Kamuoyunun dikkatleri önce HDP/PKK bağlarına çekiliyor, ardından Pençe 3 harekatı ve çatışmalarla toplumda olası şehit haberleriyle duygular harekete geçiriliyor ve harekete geçirilen bu hassas duyguların doğal bir tepkiye dönüşmesiyle muhalefetin hedef alınması yakındır.

ÖRGÜT HAKKINDA AÇILMIŞ BİR DAVA DAHİ YOK
Bu noktada anlaşılan o ki Bahçeli’ye düşen görev, Kandil’e Türk Bayrağı çekin sloganıyla milli duyguları harekete geçirmek olmalı. Ama Bahçeli bilmiyor mu ki, pkk terör örgütü hakkında açılmış bir dava yok, HDP hakkında yok hatta fetö’ye karşı açılmış bir örgüt davası dahi yok!.. Bundan sonrası artık toplumun terör üzerinden nasıl manipülasyonlar yapıldığını görmesi ve anlamasına bağlı olarak gelişecektir.

Erdal Sarızeybek

Etiketler: , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER