SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Bahçeli NEREYE KOŞUYOR?

Bahçeli NEREYE KOŞUYOR?

12 Mayıs 2019 / Pazar 16:45
İstanbul...

MHP’nin hukuktan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız 23 Haziran’daki İstanbul Seçimlerinde MHP’nin hukukçu kadrosunun İstanbul’a kamp kuracağını belirterek “21-27 Haziran tarihleri arasında görev yapacaklar, amacımız şu milli iradeye gerçekten kastedildi.” diye konuştu.

‘Kirli Bir El Sandığa Girdi’

“Kamuoyunun bildiği gibi İstanbul seçimleri yapıldı ama neticelenmesi çok uzun günler aldı .Neticede mahkeme kararıyla yani YSK Kararıyla mazbatının iptaline seçimlerin yenilenmesine karar verildi. Başından beri seçim gecesinden beri söylediğimiz şuydu bizim; Bu seçimlere kirli bir el sandığın içine girdi yolsuzluk yaptı, hile yaptı, hırsızlık yaptı dedik ve bunun delillerini tek tek dilekçelerimizle belirttik.”

‘Hırsızlığa Arsızlığa Yolsuzluğa İzin Vermeyeceğiz’

“Henüz gerekçeli karar yayınlanmadı ama kısa karardan da belli ki yolsuzluktan dolayı seçim iptal yoluna gidildi. Biz dün 80 ilimizdeki hukukçu arkadaşlarımıza haberler gönderdik. Bu yapılan yolsuzlukların 23 Haziran’da tekrar etmemesi için tedbir alınmasını istedik. Hırsızlığa arsızlığa yolsuzluğa yol vermemek için İstanbul’daki hukukçu arkadaşlarımıza erkenden yani 35 gün önceden haber verdik 21 Haziran ile 27 Haziran arasında İstanbul’da bulunun dedik.”

‘CHP Adayı Pendilvanya’dan dizayn Edilmiş’


“Çeşitli sandıklarda bu arkadaşlar görevlendirilecek ve itirazlardan sonra da seçim kesinleştikten sonra kendi ofislerine dönecekler. Bundaki amacımız şu milli iradeye gerçekten kastedildi. Son günlerdeki gelişmeleri de görüyoruz. terör örgütlerinin açıklamaları, emperyalist batının tutumu, ekonomik kuşatılmışlık… gerçekten ülkemizin etrafında bir ateş çemberi var.

Bundan dolayı İstanbul seçimlerini sadece belediye başkanlığı seçimleri olarak görmüyoruz. Cumhuriyetçi Halk Partisi’nin adayı olarak gösterilen kişinin destekçileri sloganları sınır ötesinden Pensilvanya’dan batıdan şimdiden ayarlanmış, nerdeyse bu arkadaşın nasıl güleceği, ceketini nasıl çıkaracağı, hangi sloganın kullanılacağı bile önceden dizayn edilmiş.”

‘Hırsız Suçüstü Yakalandı’

“İstanbul iline sadece belediye başkanı seçmiyoruz. Amaç belli başarırlarsa bu mümkün değil artık, ki hırsız suçüstü yakalandı yav kardeşim polisten davacı olur mu hırsız yakalandı diye, olan bu. İstanbul seçimlerinin önemi bizim için hayati derecededir. Beka meselesi ile eşit vaziyettedir çünkü. Amaç İstanbul’u Anadolu’dan koparmak istiyorlar. ‘Zulüm 1453 yılında başladı’ diyen sirtakiciler boş durmuyor.” Diyerek MHP’nin tam kadro İstanbul seçimlerini Cumhur İttifakının kazanması için çalışacağını duyurdu.

Kaynak: Sözcü

Etiketler: , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER