Genel
12 Aralık 2017 ( 260 görüntülenme )

FLAŞ!.. BAHÇELİ'DEN "MERDANELİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ AÇIKLAMASI"

Bahçeli: Türk siyaseti merdaneli çamaşır makinesi döndü

Bahçeli: Partiler İttifak Yapmalı

Devlet Bahçeli, CHP'li belediyelere yönelik soruşturmaları değerlendirdi. Bahçeli "Türk siyaseti merdaneli çamaşır makinesine döndü" yorumunda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’da belediye başkanlarıyla bir araya geldi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhur ittifakı olursa Cumhurbaşkanlığı seçimi olur, buradaki ittifak orada da devam eder diyoruz. Anlayan anlar, anlamayana ne yapacağız” dedi.

Bahçeli; Antalya dönüşünde Habertürk’ten Saliha Çolak’ın sorularını yanıtladı. Bahçeli, “Cumhurbaşkanı adayı ortak mı olacak?” sorusunu da şu ifadelerle değerlendirdi:

"PARTİ İTTİFAKI OLMALI"

"Olsa da olmasa da. Bir hanımefendinin ifade ettiği gibi, ‘100 bin imzayı toplar, aday olurum’ diyor, bunlar ileriki aşamalarda konuşulacak olan şeyler. Ama başarılacak olan şey cumhur ittifakı ise o zaman ittifakın aldığı oy oranı cumhurbaşkanının seçiminde de önemli bir etken olur. Aday gösterir, göstermez… Onlar ikinci aşama. Seçimlerde istikrar sağlayabilecek bir sonuç için bunun yasallaştırılmasından yanayız. Kimin cumhurbaşkanı olacağı sonraki aşama. "

"İTTİFAKLAR KURULMALI"

"Tutarlı bir sistemi önerirken, ‘Kim olacak?’ sorusuna cevap arayan bir hale sokarsanız ne ittifak kalır, ne de cumhurbaşkanı adayı. Sırrın ‘s’sini de söylüyorum. ‘Cumhur ittifakı olursa Cumhurbaşkanlığı seçimi olur, buradaki ittifak orada da devam eder’ diyoruz. Anlayan anlar, anlamayana ne yapacağız. Bize intikal eden bir şey yok. Bu ittifak nasıl yapılacaksa hazırlayıp gelmeleri lazım. Onların da sırrı varsa onu da görelim.”

‘HERKES BİRBİRİNE SALLIYOR’

MHP lideri, “CHP’li belediyelerle ilgili soruşturmalar hakkında değerlendirmeniz?” sorusuna şöyle cevabı verdi; “Doğru olur, yanlış olur, iftira olur. Bunlar araştırılır. Türk siyaseti merdaneli çamaşır makinesine döndü. Herkes birbirine sallıyor.”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ