1399 görüntülenme 17 Ağustos 2017
Barcelona karıştı: 13 Kişi Yaşamını Yitirdi, 32 yaralı

İspanya’da Barcelona’nın turistik bölgesi Las Ramblas’ta bir minibüs, kalabalığın arasına daldı. Silahlı iki kişi de bir restorana girerek müşterileri rehin aldı. İlk bilgilere göre olaylarda 13 kişi hayatını kaybetti, en az 32 kişi yaralandı.

İspanya’da ikinci büyük kenti Barcelona’nın turistik bölgesi Las Ramblas’ta bir minibüs, kalabalığın arasına daldı.Çok sayıda polis ve ambulans olay yerine intikal ederken, bölgedeki vatandaşlar ve turistler korkuyla kaçıştı.

SALDIRGAN YAYA OLARAK KAÇTI
Barcelona polisi olayda yaralananların olduğu belirtti. Saldırganın bölgeden yaya olarak kaçtığı bildirildi.

METROLAR KAPATILDI
Saldırının ardından Barcelona’nın merkezindeki işyerleri ile bölgedeki metro istasyonları da kapatıldı.

“BÖLGEDEN UZAK DURUN” ÇAĞRISI
Olayın ardından polis vatandaşları bölgeden uzak durması konusunda uyardı. İspanya polisi yaptığı açıklama ile saldırının bir terör saldırısı olduğunu açıkladı.

GÖRGÜ TANIĞI: HERKES SAKLANMAK İÇİN KAÇTI
Bir görgü tanığı BBC’ye olayı şöyle anlattı: “Herkes saklanmak için koştu. Çok sayıda insan vardı, alanda çok sayıda aile vardı. Burası Barcelona’nın en çok ziyaret edilen alanlarından biri. Sanırım (araç) birkaç kişiye çarptı, çok korkunçtu. Büyük bir panik vardı.”

İKİNCİ ŞOK: RESTORANA GİRİP REHİN ALDILAR
İspanyol medyası da saldırı sonrası minibüste bulunan iki kişinin elindeki silahlarla bir restorana girdiği duyuruldu.İki kişinin Boqueria pazarı yakınlarındaki bir Türk restoranında çok sayıda kişiyi rehin aldığı bildiriliyor.İspanyol medyasına göre silahlı iki kişi restorandaki müşterileri rehin aldı.Las Ramblas bölgesinde bulunanlar Twitter hesaplarından silah sesleri duyduklarını paylaşıyorlar.İspanya polisi saldırıyı “büyük saldırı” olarak nitelendirdi.

İSPANYOL BASINI: 13 KİŞİ ÖLDÜ
İspanya Başbakanı Mariano Rajoy’un tüm yetkililerle iletişim halinde olduğu belirtildi.Son haberlere göre olay sırasında 13 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Saldurıda en az 25 kişinin yaralandığı aktarıldı.
Türk restoranına yapılan saldırısıda dikkat çeken detay 2
Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ