Genel
13 Kasım 2017 ( 6965 görüntülenme )

Barzani'den Türkiye Açıklaması!

Irak-İran sınırında, merkez üssü Süleymaniye ve Halepçe şehirleri yakınında bir bölgede meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 348'i aşarken, 5 binden fazla kişi de yaralandı. Depremin ardından Türkiye'den bölgeye yardım ekipleri ulaşırken, IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye'ye teşekkür etti.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, dün akşam meydana gelen deprem sonrası Türkiye’nin kendileriyle irtibata geçip insani yardımları göndermeye başladığını belirterek, teşekkür etti. Barzani, 'Zor zamanlarda Türkiye'nin yardımına güvenebileceğimi gördük' dedi.

Türkiye, bölgeye çadır ve tıbbi yardım gönderen ilk ülke oldu.

Irak-İran sınırında gerçekleşen ve iki ülkeyle birlikte Türkiye, Suriye, Suudi arabistan, İsrail, Kuveyt, Lübnan, Pakistan ve Ürdün'de de hissedilen 7.3 büyüklüğündeki depremde, can kaybı sürekli artıyor. İran ve Irak'ta hayatını kaybedenlerin sayısı 350'yi aşarken, İran'ın Kirmanşah eyaleti felaketin en ağır yaşandığı yer. Serpulzihab'ta çok sayıda bina yerle bir oldu, kentin tek hastanesi yıkıldı. Geniş bir alanda binlerce yaralı var.

kaynak:cnnturk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ