Genel
17 Ekim 2017 ( 5739 görüntülenme )

BAŞBAKAN YILDIRIM AÇIKLADI!

Başbakan Binali Yıldırım AKP Grup toplantısında yaptığı açıklamada vatandaştan fazla alınan emlak vergilerinin geri ödeneceğini söyledi.

Bu hafta komisyonda görüşülen bir torba tasarıya ilişkin Yıldırım şöyle konuştu: 


"BURASI DAĞ BAŞI MI"

“Bu hafta komisyonda görüşülen bir torba tasarı var. Birçok toplum kesimini ilgilendiren konular var. Emlak vergi beyannameleri veriliyor, 4 yılda bir. Bazı belediyeler ellerindeki parayı, bütçeyi doğru kullanmıyor çar çur ediyor. Para bitince vatandaşın malına göz dikiyor. 100 liralık yere 5 bin lira kıymet koyuyor. Burası dağ başı mı? Sana verilen yetkiyi aymaz bir şekilde nasıl istismar edersin."

"BELEDİYELER YAPIYOR BUNU"

"Şimdi buna el attık yüzde 50’den fazla arttırmayacak. Bunu da daha fazla muhalefet belediyeleri yapıyor. Belediyeler verilen bu hakkı kötüye kullanamaz. Vatandaşı yok sayarsanız böyle bir sınır elbette gelecek. Vatandaşın basiretsiz yöneticilerin hatalarının bedelini ödemesini önüne geçiliyor. "

"O PARALAR GERİ VERİLECEK"
Image result for BAŞBAKAN YILDIRIM EMLAK VERGİSİ
"Yüzde 50 daha fazla yukarı çıkamazsın, aslında normalde enflasyon oranını geçmemen lazım. Bunların hesabını verecekler. Yüzde 3 bin 500, yüzde 5 bin olur mu be kardeşim. Bu bir gasp, gaddarlıktır. Bunların hesabını verecekler. Öyle ‘ben yaptım oldu’ yok. Şimdi tıpış tıpış aldıkları paraları geri verecekler. Yeni beyannameler düzenlenecek.”

kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ